V rámci festivalu Šrapnel se totiž na pódiu objevila známá zpěvačka Jana Uriel Kratochvílová a její kapela Illuminatica. "Na Šrapnelu bývalo dříve více kapel, ale letos jsem si řekl, že když se jedná o takové jméno, bude stačit jedna. Abych se přiznal, splnil jsem si svůj sen. Již dříve jsem viděl koncert v Praze a zcela mě to dostalo. Každý si může o Janě Kratochvílové myslet své, ale jejímu hudebnímu přednesu se nedá vyčíst snad nic," řekl starosta Konstantinových Lázních Karel Týzl.

A s jeho slovy souhlasily desítky návštěvníků, kteří si tuto show nenechali ujít. Vystoupení bylo zajímavé jak po hudební, tak po vizuální stránce. Jak Jana Kratochvílová, tak celá skupina Illuminatica si po každé písničce vysloužili nadšený potlesk.
Jak dále zmínil starosta, dostat tohoto interpreta do Konstantinových Lázních nebylo zcela lehké. "Jana Kratochvílová samozřejmě vystupuje, ale ne na takových malých místech jako je naše městečko. Naštěstí se u muziky pohybuji již delší dobu a shodou náhod jsem se seznámil s manažerem kapely. Po určitém jednání to vše klaplo a jsem opravdu rád."
Jediným kazem na jinak zajímavém koncertu byla bohužel opět návštěvnost. Mnohé mohlo odradit špatné počasí, které ale přítomným vůbec nevadilo a společně budou jistě na tento koncert dlouho vzpomínat.