Ten se oproti minulému roku vytasil hned s několika novinkami. Tou největší byla druhá stage. Krom kytarové muziky nejrůznějších stylů si totiž na své přišli i milovníci elektronické muziky. O skvělou produkci a zábavu pro desítky posluchačů se postarali Dj´s z Empire Recordings. Hlavní program byl ale umístěn na klasickém venkovním pódiu, na kterém se během sobotního večera prostřídala pětice kapel.

Vyhověno bylo vyznavačům tvrdších stylů kytarové muziky v podobě nové tachovské krve Five Apes a veteránů Something Like. Se svou kombinací funku a rapu vystoupili El Gato Negro a opět se jednalo o velmi energický a úspěšný koncert. Závěr hlavního programu Vlek Festu patřil ska rocku v podání dobře známých Grande Tete.

Právě pohodový průběh všech vystoupení bez časového pressu byl druhou novinkou Vlek Festu. Klidnou atmosféru prvního ročníku této akce totiž narušila desátá hodina večerní. Letos ale byl tento problém vyřešen posvěcením od zástupců města, tudíž zábava pod Vysokou mohla trvat až do půlnoci. Celkově příchozí hodnotili druhý ročník festivalu jako velmi vydařený. Stejně tak pořadatelé.

"Z našeho pohledu se určitě povedlo. Zatím jsem neslyšel žádné negativní ohlasy. Bylo super, že se tentokrát dostalo na všechny kapely oproti malému fiasku z minulého roku. Prostě super," zhodnotil za pořadatele Kamil Báča s tím, že Vlek Fest s pořadovým číslem tři bude.