Na programu totiž bylo zahájení dvou nových výstav. „Tentokrát jsou k vidění historické pohledy ukazující podobu Kladrubska, Plzeňska a dalších lokalit v dřívějších letech. Druhá výstava představí nejrůznější modely automobilů a to jak těch historických, tak novodobých. Obě sbírky pocházejí od místních, regionálních sběratelů,“ řekl Deníku ředitel Regionálního muzea Kladrubska Pavel Parlásek.

Jak dále dodal, obě výstavy mají své specialitky. „Vzhledem k tomu, že nejsem znalec starých pohlednic, mohu pouze typovat. Velmi zajímavé jsou ale pohlednice ze starých Mariánských Lázní a všechny pohledy před rokem 1945. Pohledy po roce 1945 má téměř každý, ale ty starší, to už je celkem specialitka. Zajímavé jsou také pohledy z roku 1910. Jde na nich vidět, že se dříve psalo z přední strany. Co se autíček týče, je zajímavostí, že se tam nachází pouze jeden Angličák. Je poměrně rozšířený názor, že Angličáky jsou celkově modely aut. Ale není tomu tak. Pravé Angličáky vyráběla jedna firma, která podle mých informací již skončila. Schválně jestli návštěvníci tohoto Angličáka najdou. Rozdíl poznat jde,“ s úsměvem dále dodal ředitel.

Co se samotné vernisáže týče, návštěvníci se shodli, že se rozhodně jednalo o velmi úspěšné zahájení výstav. Tento fakt potvrdila i nemalá účast.

Zajímavostí Regionálního muzea Kladrubska jsou krom častých a poměrně netradičních výstav také samotné vernisáže. Není totiž moc časté, aby dvě výstavy začínaly jednou vernisáží. Podle ředitele jsou ovšem důvody poměrně jednoduché.

„Je to jednoduché. Máme rozdělené výstavní prostory, tudíž se dají uspořádat dvě výstavy najednou, aniž by se vzájemně příliš kryly. V dolní částí muzea se nachází prostor s vitrínami, kde se mohou vystavit 3D modely a další věci. Nahoře vitríny nejsou, proto se dá horní patro využít na obrazy a podobné záležitosti. Další věc je určitě i návštěvnost.“