Za tři roky svého působení se Gipsy.cz stali jedním z nejznámějších českých hudebních reprezentantů v zahraničí, kdy se objevila na pódiích již 17 zemí celého světa. V čele hudebního tělesa Gipsy.cz stojí romský rapper a hudebník Radoslav „Gipsy“ Banga, který se hudbě věnuje již od svých 13 let. Spolu s ním v kapele působí ještě Vojtěch Lavička, který je spolutvůrcem projektu a zároveň houslistou a zpěvákem.

Svou tvář otiskli do hudby také bratři Petr (kytara, akordeon, zpěv) a Jan (basa, zpěv) Surmajové. „Z hudby Gipsy.cz především v koncertním pojetí doslova srší energie a skvělé nápady doplnění notnou dávkou vtipu a sebeironie. V klubu jejich hudba vynikne opravdu nejlépe, což je pro posluchače ta největší pozvánka na sobotní večer,“ sdělil ke koncertu Roman Juřica, hlavní pořadatel.

Skvělou pozici kapely na mezinárodní scéně dokazuje mimo jiné její účast na legendárním festivalu v britském Glastonbury, kde vystoupili jako vůbec první český interpret, Gipsy.cz viděli diváci na holandských festivalech Dunya v Rotterdamu, Mundial v Tillburgu, i v legendárním amsterdamském sále Paradiso. Domácí úspěchy souboru můžeme zarámovat cenou Anděl za rok 2006 v kategorii objev roku a Skokanem roku v anketě Český slavík 2008 (z 89. pozice na 10.), mezi nimiž leží cena hudebního časopisu Filter pro nejlepší kapelu roku (2007).

Tuto výjimečnou kapelu si můžete poslechnout Na Rampě v sobotu od deváté hodiny večerní za příjemnou stokorunu vstupného. Touto stokorunou navíc podpoříte kulturní dění v Mariánských Lázních. Spolu s Gipsy.cz se představí také plzeňští M.Y. Music a o zábavu po koncertě se postará DJ Mára.

Pavel Kunert