„Líbí se mi, jak jízdárnu opravili. Pamatuji, jak tady opadávalo zdivo, jak byl objekt neudržovaný. Výstava květin je krásná a líbí se mi, jak ji pořadatelé připravili. Prostor to dobře oživilo," pochválil Josef Krchňavý.

Leckteří návštěvníci ale jistě pamatují, že se výstavy dříve konaly ve společenskám sále Mže. „Původně jsme ale začínali v Maršových Chodech, jednou jsme byli i v Částkově," uvedl za pořadatelskou zahrádkářskou organizaci Šmoulinky Pavel Ryba.

Prostor jízdárny je ohromný. Pořadatelé měli trochu strach, že místo květinami ani neobsáhnou. „Letos se příliš květin neurodilo, ale myslíme si, že je jich tu více než v minulých letech. Pomohli nám ale přátelé z Klatov a Tachova," zkonstatoval Ryba.

Výstava byla letos koncipována trochu jinak, než jsou návštěvníci zvyklí. V jízdárně byly totiž postaveny žebřiňák, hnojné sáně či bryčka. Na nich pak byly květiny naaranžovány.

Lidé se mohli pokochat především jiřinami, ale i pelargoniemi, begoniemi nebo afrikány. „Nechybí ani suchá vazba," dodal Ryba s tím, že do různých květinových aranží byly přidány i různé zemědělské pomůcky. „Myslíme si, že to do jízdárny prostě patří," uzavřel.