Z více než 180 přihlášených skupin, nejrůznějších stylů, věku a z celé České republiky, postoupila mezi deset nejlepších tohoto ročníku.
„Přihlásit se mohl kdokoliv, kdo má vlastní tvorbu a zároveň nefunguje jako profesionální skupina. V průběhu soutěže je nutno měnit repertoár v jednotlivých kolech a pokud skupina postoupí až do závěrečných kol, musí zahrát i dvě skladby od jiných interpretů dle vlastního výběru," informoval hudebník Michal Laško.

V porotě zasedají hudební publicisté a novináři i aktivní muzikanti. Porota je letos sestavená ze sedmnácti členů, včetně dvou žen – takže nejde v žádném případě o čistě mužskou záležitost. „Soutěž probíhá v kolech, kdy zahrají jednotlivé kapely, porota jim postupně udělí body a nejlepší z daného kola postoupí do dalšího," přibližuje Laško.

V soutěži je myšleno i na mladé hudebníky – přímo do finále je z vyřazovacího kola nasazena nejlepší kapela z kategorie Junior (nejstaršímu členovi kapely po dobu celého ročníku nesmí být více než 19 let).

A kapela, která vyhraje ? Na vítěze čekají jak věcné nebo peněžité ceny, tak nahrávací čas v profi studiu, natočení videoklipu a účast na jednom z velkých letních hudebních festivalů. Navíc v rámci Semifinále proběhne nominace na ceny Music Talent Awards (MTA) v sedmi kategoriích: muzikant roku, zpěvák roku, zpěvačka roku, image a projev roku, cena diváků, kytarista roku a přínos hudbě roku.

Semifinále se hraje na dvě části, první proběhla 8. listopadu a druhá, kde vystoupíme i my se hraje 29. listopadu od 12. hodin. Všechna vystoupení po celou dobu soutěže se uskuteční v Klubu Mlejn v Praze.

„Postupně jsme v soutěži zahráli takřka všechny skladby z našeho aktuálního CD Bulvár. Pokud jej naši posluchači ještě nemají, můžou si ho koupit kdykoliv na našich koncertech, nebo si o něj napsat – kontakt najdou na bandzon.cz/newmorning," vyzval Laško.

Ideální příležitost k setkání se skupinou The New Morning pak mají všichni 25. prosince od 20 hodin v Kiwi baru v Tachově, kde proběhne tradiční vánoční koncert.

Společně s The New Morning se fanoušci můžou těšit na spřátelenou skupinu Dr. Marcy a ješte jednoho interpreta jako vánoční překvapení. S hudebními dárečky samozřejmě pozadu nezůstanou ani The New Morning, kteří již tradičně připravují další ze svých hudebních pozorností v podobě jak nových písní, které ještě nikde nezazněly, tak i hudební pokloně rockovým legendám.