Kapela, jejíž hudebníci pocházejí z různých koutů Tachovska a která považuje za svoji domovskou scénu Konstantinolázeňsko a Bezdružicko, si vydáním alba splnila svůj sen. Deska byla veřejnosti představena v sobotu (o křtu infomroval pondělní Tachovský deník).

Na Těší mě najde posluchač třináct skladeb, z toho dvanáct původních a jednu cover verzi. Nutno podotknout, že překvapivou. Jako autoři hudby a textů jsou nejčastěji uvedeni sourozenci Standa a Eva Radovi, kteří spolu s Mílou Oktábcem kapelu zakládali. Ale ani ostatní členové kapely se nedrželi pozadu a několika materiály přispěli.

Jako u filmu je také u desky důležitých prvních pár minut. U filmu mají tyto první minuty vtáhnout diváka do děje a upoutat ho do sedačky kina nebo do křesla obýváku, aby po celý film zíral a sytil se nabízeným filmovým dílem. Stejné je to u poslechu muziky. Už první takty, první melodie, by měly posluchači udělat jasno, jestli chce desku poslouchat celou, nebo jestli si vybere pár skladeb, nebo jestli ji uloží do stojanu s cédéčky a nechá na ni sedat prach.

Skavare se úvod povedl a dvouminutové Intro nabízí příjemnou chytlavou melodii, při které si řeknete: Tak tahle deska za to stojí, abych si jedenačtyřicet minut sedl, poslouchal a nic jiného nedělal.

A další písničky to jen potvrzují. Kapele se podařilo natočit zvukově solidní materiál, který se nenásilně vpije do mysli tak, že po posledních taktech závěrečné skladby Rock´n´roll si musíte některou z melodií, jež deska nabízí, broukat. A je jedno jakou, každému se může zalíbit a vpít do kůže jiná. Podstatné je, že každá má co do sebe.

Mě jako posluchači, jehož srdeční záležitostí je rocková muzika šedesátých a sedmdesátých let, logicky upoutala zajímavá a líbivá předělávka mých oblíbených Doors – Light my fire. Ale Skavare samozřejmě stavějí na vlastní tvorbě a na desce je skutečně problém najít nějakou slabou písničku.

Album Těší mě hýří energií, vtipem, hudebními nápady, prostě se povedlo. Teď jen přejme, ať se líbí také hudební veřejnosti, protože co víc přát kapele z našeho okresu, než aby prorazila a stala se slavnou. Nakročeno mají Skavare dobře.