A právě posledním hostem byla Keramička z Bechyně, která zahrála v tradičních krojích. Moderátor Josef Pospíšil svým specificky vtipným vystupováním naladil publikum, které již od prvních minut tleskalo a zpívalo spolu s kapelou.

Keramička hrála jak písně ze svého repertoáru, tak i písničky jiných skladatelů, které v Čechách již zlidověly. Mezi nimi nechyběly To tílko sošky, Povětrné střevíčky, Kdyby tady byla, To byla kočka, nebo Hašlerova Ta naše písnička česká.

„Publikum je úžasné, komunikuje. Tady je vidět, že jim ta hudba něco říká, vědí kam a na co jdou,“ řekla zpěvačka Drahuška Vránková.
Vystoupení se líbilo i skalním návštěvníkům, kteří si nenechali ujít ani jeden z koncertů.

„Chodím pravidelně. Moc se mi to líbí a vůbec si nedovedu představit, že bych dechovku nenavštívila. Po koncertu obvykle jdeme ještě s kamarádkami na kávu, abychom si dojmy sdělily,“ řekla tachovská posluchačka Věra Šleprová.

Pořadatel cyklu, agentura Erion Production, má z velké účasti publika na všech koncertech radost a zve na další vystoupení české dechové kapely.
„Polsuchači si už kapely vybírají. Necháme se tím pochopitelně ovlivnit. Další koncert bude devatenáctého září a přijede Budějická kapela Ády Školky,“ infomoval Deník organizátor Jiří Fejt.

Josef Holek