„Toto loučení je již několikátým ročníkem. Bohužel tento rok jsme nenavázali na hezké počasí, které nás pokaždé provází," řekla Deníku vedoucí výchovného oddělení Radka Řasová.

Na loučení s létem nechyběl ani bohatý program, který nabízel hudební, kreativní, ale i akční stránku. „Naši akci jsme zahájili vystoupením dobrovolných hasičů, kteří klienty seznámili s hasičským náčiním a dále jim ho ukázali v praxi. Klienti si mohli vyzkoušet, jak je obtížné trefit se hasicí stříkačkou doprostřed terče,"dodala Řasová.

Akci navštívila také finalistka Superstar Bára Zemanová se svou kapelou, pro kterou si na oplátku za svůj koncert připravili klienti vystoupení. „Bára navštěvuje náš ústav velice často. Jsme rádi, že se mohou naši klienti setkávat zrovna s ní. Skvěle komunikuje s publikem a my jí to, doufám, oplácíme," uvedla Řasová. Právě publikum dodávalo tomuto ročníku velký podíl na kráse. Bylo vidět, že všechny zúčastněné akce baví. Koho zaskočilo mírné poprchávání, mohl se schovat do hasičského stanu u pódia a pozorovat koncert zevnitř. „Za stan chceme poděkovat právě dobrovolným hasičům, protože bez něj by mohly vzniknout mírné komplikace. Samozřejmě chci tímto poděkovat i všem zúčastněným a každému, kdo náš ústav sociální péče podporuje," řekla vedoucí výchovného oddělení.

Akce byla završena společným posezením u ohně s opékáním buřtů.