Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kniha vypráví o záchraně ohrožených kostelů

Tachovsko - Publikace Práce jako na kostele, která mapuje záchranu a příběhy kostelů v česko německém příhraničí, vydává v současnosti nezisková organizace MAS Český Západ – Místní partnerství ve spolupráci s městem Stříbro a Fakultou umění a designu v Ústí nad Labem.

8.10.2009 4
SDÍLEJ:

Obal knihy Práce jako na kosteleFoto: Repro Deník

„Kniha se snaží představit a zároveň poděkovat všem, ať už jednotlivcům či skupinám, kteří se zasadili o to, že díky jejich dobrovolnické práci, dějinami poznamenaná krajina v oblasti obývané do konce druhé světové války německým obyvatelstvem a poté znovu osídlená českým obyvatelstvem získává zpět svoji duši a kostely v ní svůj již dávno ztracený smysl,“ uvedla odpovědná redaktorka knihy Kateřina Kvasničková.

V knize najdou čtenáři vzpomínky a rozhovory s lidmi, kteří se z nejrůznějšího důvodu rozhodli, že na bázi dobrovolnictví věnují svůj čas, energii a často i peníze do opravy kostela, který by bez jejich iniciativy pravděpodobně spadl. „Kniha obsahuje celkem dvanáct příběhů, které jsou si v mnohém podobné, v mnohém rozdílné, ale každopádně jsou to silné příběhy plné naděje, pokory a síly. Je to dvanáct příběhů dvanácti kostelů, které měly to štěstí, že našly, často na poslední chvíli, svého zachránce a často i majitele,“ doplnila Kvasničková.

Kniha obsahuje i přehled kostelů s popisem jejich stavebně-historického vývoje, jejich současného stavu a možného budoucího využití objektů, včetně fotografické dokumentace. Obsáhlá kapitola se věnuje návodu pro potenciální zájemce o záchranu dalších sakrálních objektů.

„Kniha Práce jako na kostele je také výjimečná svojí vizuální podobou, o kterou se zasloužila Štěpánka Bláhovcová, která ji zpracovala v rámci své diplomové práce na Fakultě umění a designu v Ústí nad Labem a dokázala graficky vystihnout syrovost, opravdovost a mimořádnost obsahu celé knihy,“ doplnila odpovědná redaktorka.

Součástí knihy je dárek, vystřihovánka modelu kaple sv. Máří Magdalény.

Kniha vychází v rámci projektu Obnova vybraných sakrálních památek regionu Český Západ, podpořeného tzv. Norskými fondy v nákladu pěti set kusů.

Autor: Jiří Kohout

8.10.2009 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:
Lukáš a Ladislav Hudlerovi na mistrovství světa v Irsku a spolu s dalšími členy týmu EH Security System na základně v Tachově. Foto: Deník/Jiří Kohout a Archiv L. Hudlera
12

FOTO: Hudlerové přivezli z Irska úctyhodnou sbírku medailí

Žáci 1. třídy Základní školy Mánesova Stříbro, s třídní učitelkou Hanou Kalistovou a asistentkou pedagoga Pavlou VavřičkovouMohamed Omar Badawy, David Bacher, Milena Bojdová, Marie Eliška Čečková, Alex Eremiáš, Hana Heřmanová, Natálie Jonášová, Nelly Kais

NAŠI PRVŇÁČCI: dnes představujeme prvňáčky ze ZŠ Mánesova ve Stříbře

Hokejisté Tachova nastoupí doma

Tachov – Po úvodním utkání krajské ligy mužů v ledním hokeji, nastoupí Tachov v dalším kole poprvé v nové sezoně na domácím ledě.

Přípravná třída pomůže lépe zvládnout první třídu

Stříbro – Od začátku září mají v Základní škole Mánesova Stříbro, kromě první třídy, ještě jednu první třídu, a to přípravnou. Jako jediné základní škole na Tachovsku se jí zde díky zájmu rodičů podařilo zřídit.

SLEDUJTE ON-LINE: Prezident Miloš Zeman dorazil do Plzně v dobré náladě

Plzeňský kraj - Sledujte s Deníkem návštěvu prezidenta v kraji. 

ZMĚNA: Výlov Regentu začne v pátek, termín ale může ovlivnit teplé počasí

Chodová Planá - Rybářství rozhodlo o změně, výlov Regentu začne nejspíše až v pátek, pokačovat se bude v sobotu. I tento termín není podle rybářů definitivní.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení