Letos se konal 12. ročník sbírky. Více o sbírce řekla Lucie Zichová, pracovnice stříbrského stacionáře. „Výtěžek ze sbírky je převážně určen na provoz Domova pro seniory Jana Pavla II. ve Stříbře a pomoc dětem ze sociálně slabých rodin. Sbírce požehnal sám plzeňský biskup František Radkovský,“ uvedla Zichová.

Oficiální zahájení se uskutečnilo v pátek dopoledne na radnici, kde všechny přivítal starosta města Bohuslav Červený. „Je to něco velmi vzácného, kdy se lidé zapojí do něčeho, co jim vlastně nepřinese prospěch, ale pomůže to jiným lidem, kteří to potřebují. Přeji nejen koledníkům, ale i ostatním, co se do sbírky zapojí, aby jim přinesla radost,“ řekl starosta Stříbra. K přivítání koledníků se přidaly i děti z Mateřské školy ze Soběslavovy ulice ve Stříbře, které zahrály scénky o narození Ježíše a zazpívaly. Poté, co biskup František Radkovský koledníkům požehnal, vyšly tři desítky králů, za které se převlékly děti ze stříbrských základních škol, do ulic města. Jednoho krále dělala i Veronika Jansová z páté třídy. „Budeme chodit po městě, zpívat koledu a lidé nám přispějí do kasičky. Každý, kdo přispěje, dostane malý kalendář a cukr. Peníze pak půjdou na charitu,“ řekla Jansová.

Vloni byli koledníci úspěšní. „V minulém roce se nám podařilo získat kolem osmatřiceti tisíc korun. Z toho jsme čtyři dali do Základní školy v Mánesově ulici ve Stříbře pro sociálně slabé žáky, zbytek jsem pak použili na opravu staršího nábytku a zakoupili i nábytek nový,“ připomněla ředitelka stříbrské Farní charity Teresa Kupcová, která všem děkuje za pomoc. Tříkrálová sbírka potrvá až do 14. ledna.

Martina Sihelská