A protože trojice účinkuje poměrně často na různých festivalech a dalších rockových akcích, dá se hovořit o úspěchu. Více nám řekl baskytarista, zpěvák a spoluautor repertoáru Pavel Rybecký, který v kapele vystupuje pod uměleckým jménem Ropucho.

Album se do prodeje dostalo před několika týdny. Jaké zaznamenáváte ohlasy posluchačů?

Reakce na poslech alba se objevují třeba na našem profilu na bandzonu a jsou slušné. Občas nějaké cédečko prodáme na koncertu, takže je to potěšující. Hlavně nás těší, že lidi pochopili, že naše muzika je především legrace, že to tak berou. O to hlavně šlo.

Vaše muzika, to je při poslechu šlapající bigbít, jsou tam slyšet prvky klasického hard rocku, rokenrolu. Kam bys ji zařadil ty?

Určitě čerpáme z dřevních prvků hard rocku, já bych hudbu Hovada nazval jako takovej špinavej rokenrol, dirty rock´n´roll.

Texty jsou poměrně jednoduché, spíše to jsou takové opakující se popěvky, někdy humorné, jinde dosti drsné a vulgární. Bylo to také cílem?

Jak už jsem řekl, naše písničky jsou především o srandě, chceme pobavit posluchače i sebe. Od toho se odvíjí také texty, jednoduché nápěvky, aby šly snadno zapamatovat. A řada věcí z textů je přímo ze života, leccos jsme skutečně prožili.

Takže jsi spal s koněm, jak se v jedné písničce zpívá?

(smích) Tak to určitě ne, to je právě o té legraci v našich textech.

Jak složitě vaše písničky vznikají?

Když je chuť a nápad, je to okamžitě hotový. A hlavně snadno se to pamatuje, takže i při koncertu není těžké si vzpomenout na text.

Kapele, i když vznikla poměrně nedávno, se celkem daří. Čekali jste to?

No, doufali jsme a mysleli jsme, že by to mohlo padnout na úrodnou půdu a asi se to povedlo. Asi tu naši muziku lidé pochopili.

Písničky na desce, až na jednu výjimku, zpíváš takovým zvláštním hrdelním hlasem. To je záměr, náhoda, nebo jak jsi vlastně na takový hlas přišel?

Ten hlas jsem v sobě objevil. Jak jsem zjistil a jak říkáš, je to nějaký zvláštní druh hrdelního hlasu a říká se mu tibetský murmur. Lidi se mě občas ptají, jak takový hlas ze sebe dostanu, ale já nevím. Prostě jsem náhodou zjistil, že takhle mohu zpívat a jde to. Ale nevím, jak.

A nebolí tě třeba potom v krku, nemáš pak problémy s hlasivkami?

Právě, že ne. Někdo by to mohl takhle zkoušet a určitě ho bude v krku škrábat, ale mě to nic nedělá. Jde to prostě odněkud z nitra.