Hned při prvním ročníku se tato spíše undergroundová záležitost vytasí s jednou zajímavostí. A to s polohou samotného festivalu. Ten se totiž uskuteční v prostorách muzejní zahrady. „Prostor muzejní zahrady je krásně čistý, travnatý a především ne příliš využívaný. Proto jsme moc neváhali a oslovili Muzeum Českého lesa. To nám vyšlo v mnohém vstříc, za což jim patří velký dík,“ řekl Deníku za pořadtele Slap Festu Viktor Pavlík.

Zajímavý je taktéž program, který přinese v mnoha ohledech pro Tachov zcela nové kapely. „Takovou naší myšlenkou je zvát do Tachova kapely, které zde třeba nikdy nehrály. Prostor dáváme také novým uskupením, pro které je ze začátku těžké najít si nějaký festival na hraní. No a pak tu jsou samozřejmě naši oblíbenci, které milujeme, ale přesto se jedná o poměrně neznámé kapely,“ dále vysvětlil pořadatel. Návštěvníci Slap Festu se tak mohou těšit například na Manon Meurt, Toufar, Please the trees, či na známější Esazlesa.

Nový letní festival nebude mít rozhodně lehkou pozici. Za léta fungování si svou pozici pevně vydobily festivaly Tarock a Ještě jeden fest. Nově se k nim také přidal Den pro Tachov. Pořadatelé si ale s tímto problémem hlavu nelámou. „Děláme si vše po svém a ostatní neřešíme. Samozřejmě starší festivaly respektujeme, ale rozhodně se po nich nesnažíme třeba něco kopírovat. Pevně věřím, že Slap fest si své fanoušky nejen z Tachova najde,“ dodal na toto téma Viktor Pavlík.

První ročník Slap festu se uskuteční v sobotu od druhé hodiny odpolední v prostorách muzejní zahrady tachovského Muzea Českého lesa.