VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na bále se nejen tančilo, představily se i hippostezky

Krasíkov – Příznivci country tanců se opět sešli ve Dvoře Krasíkov, aby společně podpořili projekt připravovaných jezdeckých stezek.

17.9.2012
SDÍLEJ:

Koňského bálu ve Dvoře Krasíkov se zúčastnili také (zleva) Jana Babická, Tomáš Kříž, Gabriela Černá.Foto: Iveta Luňáková

Na v pořadí již osmnáctém koňském bálu se nejen tančilo na country hudbu, ale uskutečnila se zde i prezentace nově připravovaných jezdeckých stezek v délce tří set kilometrů.

„Návštěvníci bálu si mohou poslechnout živou kapelu Náhodné muzikantské uskupení, zatančit si společně country tance a ti, kdo nejsou moc zdatní v těchto tancích, se mohou o přestávkách zapojit do jejich výuky," sdělila organizátorka Libuše Sittová.

Na koňský bál se sjíždí již několik let řada milovníků country. Návštěvníci přijeli i ze Štědré, Mariánských Lázní a okolí. Organizátoři byli spokojeni, hojná účast lidí jim udělala velkou radost.

„Koňský bál se opět vydařil. Jsme téměř pravidelnými návštěvníky této specificky zaměřené zábavy. Musím ocenit výbornou organizaci zábavy s možností výuky country tanců, různých zajímavých vystoupení, ukázek a soutěží s doprovodem hudby," vyjádřila svůj obdiv účastnice bálu, Gabriela Černá.

Součástí koňského bálu byla také prezentace nově připravovaných jezdeckých stezek propojujících Středočeský kraj a Bavorsko přes severní Plzeňsko a Tachovsko. Jde o společný projekt podpořený z Programu rozvoje venkova, na kterém se podílí Místní akční skupiny Český Západ – Místní partnerství jako koordinátor projektu a dále MAS Český les a MAS Světovina. Hlavním cílem projektu je vytvoření turisticky atraktivní hippostezky, která bude propojovat zhruba třicet farem a rančů ze dvou set hippostanic, které jsou v kraji. Návštěvníci bálu dostali již u vchodu mapu jezdeckých stanic, vydanou v polovině letošního roku Plzeňským krajem a mohli se také zúčastnit tomboly o zajímavé ceny, nebo několika soutěží.

„V současné fázi vyhledáváme vlastníky pozemků, kudy povede plánovaná stezka a dojednáváme s nimi podmínky spolupráce," vysvětlila Miroslava Válová, předsedkyně MAS Český Západ – Místní partnerství. Podle jejích slov bude celý projekt dokončený v polovině příštího roku.

„Nyní čekáme na vyjádření oslovených majitelů stanic. Mapujeme také terén a prostupnost tras," informoval Deník zástupce MAS Český les Jiří Baier.

Iveta Luňáková

Autor: Redakce

17.9.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby se samozřejmě nevyhnuly ani vesnicím. Již od začátku se voliči k urnám dostavili také v obcích Horní Kozolupy a Slavice.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.

Ve Stříbře šla volit i maminka před porodem, v komisi byla žena s trikolorou

Stříbro - Volební okrsek číslo šest ve Stříbře je v budově Základní školy v Gagarinově ulici.

Výlov Regentu začal

Stovky milovníků rybích pochoutek se zúčastnily prvního oficiálního dne výlovu rybníku Regent, který je největším rybníkem na území Tachovska.

Čeští a bavorští policisté se radili o migraci, pronásledování i drog

Tachov – Ke společné diskusní poradě zasedli v Tachově na zámku policisté z tachovského okresu a příhraničních regionů Bavorska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení