Kladrubská divadelní společnost, jež je na scéně už 23 let, zahrála o víkendu premiéru pohádky O ševci Ondrovi a komtesce Julince.

Dílo Zdeňka Kozáka, které divadelníci cvičili půl roku, přineslo úspěch a shlédlo ji na dvě stovky diváků všech generací. „Tuto pohádku jsme zvažovali už před pár lety, ale pak jsme ji na čas opustili. Před půl rokem jsme se k ní vrátili, díky postavám, které v ní účinkují,“ řekla nám Bohuslava Dusíková. „Malá divadla si musí své „kusy“ vybírat dle herců, které má. Někteří musí hrát i dvojrole, abychom pokryli všechny postavy. A co se týče rekvizit, máme výhodu ve zdejším starožitnictví, jehož majitel nám ochotně zapůjčil ševcovské náčiní, za což panu Sladkému moc děkujeme a další dík patří cukrárně a radnici v Kladrubech,“ děkuje divadelnický spolek za vstřícnost.

Pohádka, jejíž děj střídavě provádí diváky obcí Verpání a peklem se všem líbila, děti se málo bály pekelníků. „Já se strašně moc lekl toho čerta, když proběhl dveřmi na sále,“ přiznal se Václav Čepičan z Kladrub. „Jinak se mi pohádka líbila, moc jsem se nasmál, byla srandovní,“ dodal divák. Šestiletá Pavlína Nová odcházela domů také spokojená. „Já jsem hodná a čertů se nebojím. Ten hubený čert, co tam hrál, se mi líbil nejvíc,“ oblíbila si čerta Šustpajtla divačka. S pohádkou se kladrubští ochotníci chystají i do okolí.