VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Není pochyb, že rok od roku je festival propracovanější

Tachov - Na víkend je pro fanoušky rockové hudby připraven Tachovský rockový festival TaRock

18.7.2014
SDÍLEJ:

Rockový festival TarockFoto: DENÍK/Josef Holek

Festival TaRock si za své pětileté působení našel řadu fanoušků. Přestože nepatří mezi tradicí oplývající festivaly, jeho místo v prázdninovém festivalovém programu jistě není zanedbatelné. Každoročně si pro TaRock vyšetřují svůj čas takové hvězdy rocku, mezi které můžeme zařadit kapely Škwor či Doga. Pořadatelé TaRocku se dokonce zapojili do charitativní oblasti a to darováním předplatného Tachovského deníku pro dětský domov.

V letošním roce byl předprodej limitované série vstupenek tak rychle vyprodaný, že to nečekali ani organizátoři, ani návštěvníci. Každoroční dvoudenní festivalová zábava na bývalém letišti v Tachově se sobotní spanilou jízdou se pomalu blíží. Doprovodný program v podobě soutěží. Akci moderuje David Petřík.

Přestože TaRock ocení zejména obyvatelé z Tachovska a okolí, nachází si TaRock fanoušky i mimo hranice Plzeňského kraje. Rok od roku se jeho fanouškovský záběr zvyšuje a začátkem července se tak do Tachova sjíždějí fandové z nejrůznějších koutů České republiky.

Pojďme se tedy ohlédnout za pětiletou historií Tachovského rockového léta.

Premiéru si tento festival odbyl již v roce 2009 a to přesněji 11. července, kdy se v jedenáct hodin otevřela brána tachovského, dnes již bývalého, letního koupaliště a do areálu byli vpuštěni první návštěvníci. Diváci vybírali z desítky hudebních skupin, které byly ze žánrových soudků od lehčího rocku až po tvrdší styly. Návštěvnicky nejlákavější bylo vystoupení legendární skupiny Turbo. Kapely celorepublikového formátu byly doplněny o domácí, tedy tachovské kapely. Všechny je ovšem spojovala jedna věc a to pódium, které bylo netypicky umístěno do, v té době již nevyužívané a nenapuštěné, vany tachovského koupaliště. Bohužel tento ročník nedopadl příliš podle představ pořadatelů, stal se prodělečným a tím si získal svůj přívlastek nultý.

Nyní se dostáváme do roku 2010. Stejný realizační tým, stejný festival. Z tachovského koupaliště se přesouváme na nedaleká letiště. Do Tachova se sjíždí na dva tisíce fanoušků, aby nasáli rockovou atmosféru a užili si den plný hudebních legend. Pořadatelé sáhli hluboko do kapes a vsadili na jistá esa tohoto ročníku. A tak přijíždí Doga, Alkehol, Škwor a další, znovu se k playlistu připojují tachovské kapely.

Na tomto ročníku se diváci rozhodně nenudili, hlavní hudební program byl střídán doprovodným. K vidění bylo vystoupení Marka Černého, který na svých mašinách předvedl Stunt Freestyle a Streetfighter, TMT se postaralo o účast skoro 200 Harleyů, Shoperů a jiných strojů, které čekala v sobotu spanilá jízda do nedalekého Chodovaru v Chodové Plané a následná prohlídka pivovaru s ochutnávkou piva. Na své si přišly i minicoopery, které přijely již ze zmiňovaného Chodovaru. Nechyběly ani soutěže v pití tupláků. S pokročilou hodinou rockovou show vystřídala strip show, která byla pastvou spíše pro oči přihlížejících dam nežli pánů, a tak když se před rozjásaným, momentálně spíše dámským publikem obnažilo tělo mladého pána, bylo všem jasné, že letošní ročník se nad rámec vyvedl.

Na žádné akci podobného typu nesmějí chybět stánky s jídlem a pitím. Ani tady nezvolili pořadatelé špatně. Pivo teklo proudem, u stánků se netvořily dlouhé fronty, jídla i pití co hrdlo ráčí. Počasí vyšlo na jedničku, sluníčko svítilo, na nebi ani mráček a tak vše si říkalo o pohodovou rockově festivalovou náladu.

Rok 2011. 9. 10. června se konal v pořadí již druhý ročník festivalu. Areál bývalého letiště znovu začíná oblékat festivalový kabátek. Pořadatelé nadšeni úspěchem předešlého ročníku vychytávají poslední chybičky na kráse a snaží se udělat maximum pro prožitek nás návštěvníků. Pódium bylo posunuto o několik metrů výše, čímž se zvětšil prostor pro festivalové nadšence. Těm méně šťastným, kteří se k pódiu nedostali tak blízko, jak by chtěli, bylo skrze obří obrazovku přenášeno aktuální dění na pódiu, ale i mimo něj. Rozšířen byl i arzenál sprch a sociálních zařízení.

I když meteorologové slibovali víkend plný srážek, tachovskému letišti jako by se špatné počasí vyhýbalo. Pár kapek sice padlo, ale to nijak neublížilo rozjeté festivalové náladě.

Druhý ročník se opět konal ve dvou dnech. Prostor dostaly nejen skupiny z oblasti rocku, ale poprvé si zde zahrály i skupiny jiných hudebních žánrů. Ke kapelám jako jsou Škwor, Doga, které se už staly hudebním jádrem festivalu, se připojily kapely nové, neznámé a neokoukané. Jedním z velkých lákadel, proč navštívit tento festival, byla určitě kapela Divokej Bill, která přijala pozvání pořadatelů a přijela zahrát i na Tachovské rockové léto.

Kapela střídala kapelu, v doprovodném programu byla možnost si zasoutěžit o spoustu atraktivních cen a nechyběla ani strip show tentokrát však ve znamení ženy striptérky, nikoli muže, jak tomu bylo v předchozím ročníku.

Festival byl opět spojen s moto srazem. Stejně jako minulý rok bylo návštěvníků milujících jednostopá vozidla hojný počet, a tak jim byla opět připravena sobotní spanilá jízda v délce přibližně 30 kilometrů a plánovaným návratem zpět do areálu festivalu a podle mnoha zúčastněných to byla velice povedená jízda. V tentýž den probíhala výstava mašin, které si mohli návštěvníci prohlédnout a hlasovat o nejhezčí vystavenou mašinu. Výherci byli odměněni památným pohárem a nějakým tím věcným darem.

Rok 2012. 6. července se opět po roce na tachovské letiště vrátili nadšenci rockové muziky. Program třetího ročníku byl opět rozdělen do dvou dnů. Programem provázel již tradiční moderátor David Petřík. Jako každý rok, ani letos předpověď neslibovala nebe bez mráčků, přesto se jak během pátečního, tak i sobotního odpoledne areál slušně naplnil lidmi po zábavě přímo lačnými.

Tachovské rockové léto ani letos neporušilo tradici propojení s moto srazem, a tak i letos byla k vidění nemalá přehlídka „vykuněných mašin".

Třetí ročník navštívily stálice Doga, Škwor, mezi kapely se opět připojil po roční pauze Alkehol, po úspěšném vystoupení v minulých ročnících se tachovskému publiku znovu představily kapely Debill Heads, Morčata na útěku, Dymytry, Grande Tete. Svoji premiéru na TaRocku si odbyla např. kapela Medvěd 009. Zahraniční účast zastupovala polská skupina Pathfinder.

Není pochyb, že rok od roku je festival propracovanější, kvalitnější a za pořadateli je vidět obrovský kus práce, tak dopadl i čtvrtý ročník TaRocku. Hned po ukončení čtvrtého ročníku začali pracovat na ročníku s pořadovým číslem pět. Přijďte se podívat, co nového si přichystali, s čím a možná i s kým nás překvapí v dalším ročníku.

Hudební program pro TaRock 2014:

Pátek 18. 7. 2014 (časy jsou pouze orientační):

17.00 17.45 HODIN KRLEŠ

18.00 18.45 HODIN DEBUSTROL

19.00 20.00 HODIN TÖRR

20.15 21.00 HODIN HARLEJ

21.15 22.15 HODIN ALKEHOL

22.30 23.30 HODIN HAND GRENADE

23.50 00.30 HODIN KONFLIKT

00.50 2.15 HODIN HRANA

Sobota 19. 7.2014 (časy jsou pouze orientační):

13.00 14.00 HODIN MORUS

14.15 15.00 HODIN UDG

15.30 16.30 HODIN HORKÝŽE SLÍŽE

16.45 17.30 HODIN SPS

17.45 18.45 HODIN KERN

19.00 20.00 HODIN KOMUNÁL

20.15 21.15 HODIN TURBO

21.30 22.30 HODIN DYMYTRY

23.00 00.00 HODIN ŠKWOR

0.15 1.15 HODIN VILÉM ČOK A BYPASS

1.30 … HODIN WERTEX

Autor: Gabriela Jägerová

18.7.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby se samozřejmě nevyhnuly ani vesnicím. Již od začátku se voliči k urnám dostavili také v obcích Horní Kozolupy a Slavice.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.

Ve Stříbře šla volit i maminka před porodem, v komisi byla žena s trikolorou

Stříbro - Volební okrsek číslo šest ve Stříbře je v budově Základní školy v Gagarinově ulici.

Výlov Regentu začal

Stovky milovníků rybích pochoutek se zúčastnily prvního oficiálního dne výlovu rybníku Regent, který je největším rybníkem na území Tachovska.

Čeští a bavorští policisté se radili o migraci, pronásledování i drog

Tachov – Ke společné diskusní poradě zasedli v Tachově na zámku policisté z tachovského okresu a příhraničních regionů Bavorska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení