„Myšlenku na výstavu jsem nechala uzrát a tak přišel nápad ji umístit zde na krásném zámku. Bylo tady dřevosochařské sympozium a postupně se nabízely různé příležitosti a vše na sebe navazovalo," hovoří o začátcích za orgánizátory Ivana Kubíčková. Na Horním hradě u Karlových Varů se setkala se čtyřmi umělci. „S Petrem, Jardou, Karin a Ivou. Pozvala jsem je na zámek a řekla, že výstavu udělám s nimi." Ti se podle slov organizátorky sice nejprve trochu zděsili při pohledu na vnitřní prostory zámku, ale nakonec nadšení předvládlo a do společného díla šli.

„Zdejší úřad městyse jsem žádala o možnost na zámku vystavovat. Po překonání počátečních obtíží se řešení našlo. Připojili se další vystavující a expozice tu nakonec je," popisuje situaci Kubíčková.

Výstavní zámek nabízí v dvanácti prostorných místnostech obrazy, plastiky, díla z keramiky a dřeva. K vidění jsou například díla Petra Eschlera, jehož tvorba si našla cestu na všchny kontinenty světa. Na akci se podílí sdružení Občané pro rozvoj a prosperitu areálu zámku Chodová Planá, Kulturní a okrašlovací spolek Planá. Výstava je přístupná denně od dvanácti do osmnácti hodin a potrvá do neděle.

Více o jednotlivých autorech Výstavního zámku najdete ve středečním tištěném vydání Tachovského deníku.

____________________________________________

Výstavu mohou už nyní návštěvníci vidět každý den.
Vernisáž: pátek 24. srpna v 18 hod.
Výstava do: neděle 26. srpna

____________________________________________