Autorem hudby ke všem skladbám je Majkl alias Michal Šedivý, anglické texty jsou kolektivním dílem. Album vzniklo ve studiu Šopa a o konečný zvuk se postaral zkušený Stanislav Valášek.

Album zní na první poslech skvěle. Neurotic Machinery dokazují, že se slovy, že by to jednou chtěli dotáhnout mezi českou metalovou špičku (viz Tachovský deník loni v létě), to myslí vážně. Album Opsialgia je toho obrazem a kdyby se také stalo jakousi startovací rampou pro kapelu do horních sfér metalových výšin, budu jim to ze srdce přát. Protože nejen deska, ale i koncerty kapely jsou zážitkem, který už teď překračuje regionální měřítka. Však také Majkl v jednom rozhovoru říká, že ze své hudby musí vítit ty správné emoce, o kterých ví, že je chce předat posluchačům.

Album Opsialgia se povedlo a společně s fanoušky metalové, rockové a vůbec jakékoli muziky z Tachovska si nelze než přát, aby nezůstali Neurotic Machinery jedinými, kdo v současné době vydávají desku. Snad ne. do studia totiž zajíždějí Excentr, desku také točí Skavare Flascheta, snad se přidají i další.