Organizátoři navázali na tradiční folk a country, ale přizvali také hudební formace přinášející pop, jako je plánské dívčí trio Rebelky, akustický swing skupiny Trio P.E.S. či rock kapely Y?. Právě posledně zmíněná byla pro mnohé tahákem večera. Dorazila z turné po USA a fanoušci ji znají z televize Óčko nebo hudebního pořadu České televize Medúza.

Plánská struna se letos konala historicky už posedmnácté a po sedmileté pauze loňským ročníkem navázala na tradiční hudební festival lákající své posluchače do Plané pod zastřešený areál u koupaliště. „Folk a country vždy táhly. Letos jsme ale přizvali i kapely hrající jazz nebo rock a pop a rozšířili tak nabídku," uvedla Milena Nová, vedoucí Městského kulturního střediska v Plané. Snahou je na malý festival přilákat více posluchačů. „Při prvních ročnících zde bylo i sedm set lidí. Pak návštěvnost klesla a festival se zrušil. Loni jsme ho obnovili," dodala.

Nejen jako hudební produkci, ale také coby možnost setkání lidí z Plané a okolí vidí ve festivalu spoluorganizátor Martin Mahdal. „Plánská struna měla historii a my ji chtěli znova jak se říká nakopnout, protože upadla do zapomnění."

V průběhu hudebního večera zahrálo celkem šest kapel, z toho dvě místní (Bikers Band, Rebelky), dvě z regionu (Piková dáma z Tachova, Trio P.E.S. z Františkových Lázní) a dvě z Prahy (Y?, Calm Season).