Oproti předchozím rokům slibují organizátoři velké změny v dramaturgii festivalu. A mají také políčeno na jednu německou heavymetalovou legendu.
„Jméno zatím nechceme zveřejnit. Ne, že bychom s tím dělali takové tajnosti, ale stále jednáme a dokud není uzavřena smlouva, jméno kapely nezveřejníme. Nechceme to zakřiknout," vysvětlil Petr Joselevič.

Po polské symfonic metalové kapele Pathfinder, která na Tarocku vystoupila jako jedna z hlavních hvězd v loňském ročníku (a nepočítáme-li slovenské kapely), by tak německá metalová legenda byla druhým zahraničním tahákem v historii tachovského rockového festivalu.

V rámci zpestření programu se na chystaném ročníku Tarocku představí kapely, které zde v minulých letech ještě nevystoupily.

Naopak některé festivalové stálice, které nevynechaly snad žádný ročník akce, v červenci nad Tachovem nezahrají. Týká se to například skupiny Škwor, která do programu pro rok 2015 zařazena nebyla.

Z tarockových stálic ale nebudou chybět oblíbení Debill Heads či Dymytry, znovu se objeví také Doga.

Nad letištěm zaburácí Ortel

Pořadatelům se ale podařil další lákavý úlovek. „Oslovili jsme Ortel," poznamenal Joselevič. Plzeňská kapela Ortel v čele s charismatickým Tomášem Ortelem letos zamíchala v poslední době fádním a nudným pořadím Českého slavíka, když skončila na celkovém čtvrtém místě a do vod českého šoubyznysu vtrhla jako smršť. Ortel by tedy na line-upu Tarocku neměl chybět.

Organizátoři potvrdili, že festival přivítá také letité rockové legendy – skupiny Citron a Motorband, vystoupí rovněž Krucipüsk a X-Core. „S dalšími kapelami jednáme, mimo jiné také s Wohnouty," dodal Joselevič s tím, že do konce roku by přípravný štáb Tarocku měl mít všechny účinkující kapely nasmlouvané.

Předprodej už běží

Předprodej vstupenek na festival, který se uskuteční 17. a 18. července roku 2015, začal včera a pořadatelé připravili hned na úvod malý předvánoční dárek. „Až do prvního ledna budou vstupenky za – podle mého názoru – velmi zajímavou vánoční cenu. Po Novém roce se cena v předprodeji zvýší," uvedl Deníku organizátor.