„Ano, je tomu skutečně tak – Plánský Koupák už letos neodstartuje! Ještě před pár týdny jsme připravovali všechno pro to, aby i tentokrát měly důvod do Plané na přelomu prázdnin přijet stovky návštěvníků ze všech koutů naší republiky," uvedl s tím, že hlavním důvodem je nedostatek finančních prostředků.

„Do příprav přicházely první signály, že s na jaře slibovanou podporou některých tradičních i dalších oslovených partnerů festivalu to bude všelijaké, jen ne dobré. Květnovým rozhodnutím přišel festival téměř o dotaci Plzeňského kraje, která se ztenčila na několik tisícikorun. Z ekonomických důvodů letos couvla s materiální i finanční podporou i velká dřevařská firma, náš letitý silný partner. A aby toho nebylo málo, někteří další tradiční partneři se rozhodli festival letos prostě nepodpořit. Samozřejmě, je to svobodné rozhodnutí majitelů a manažerů," připustil.

Podle něj dala festivalu poslední ránu společnost Plánské služby. Ta prý chtěla po pořadateli nesmyslně vysokou částku za pronájem areálu. Podrobnosti přineseme v zítřejším vydání.

Jaký je váš pohled na konec Koupáku? Diskutujte na Facebooku (Tachovský deník) nebo na webu: www.tachovsky.denik.cz. Váš názor nás zajímá!