„Tento koncert je premiérou jak pro hlavní zpěvačku, tak pro nás. Nikdy jsme nepořádali vystoupení takového žánru," sdělila Deníku Petra Maroszová z Městského kulturního střediska v Tachově, které představení pořádalo.

Na českou premiéru se Adlerová připravovala s celým kolektivem. „Tento program byl nápadem mé kolegyně Sáry Bukovské. Ta má kontakty s umělci jiných žánrů. Vybrali jsme skladby, dále napsali scénář. Jeho tvůrcem byl Kryštof Marek. Všechny skladby se museli upravit. A celkovou režii vytvořil Martin Davídek," popisuje přípravy zpěvačka Edita Adlerová.

Na večerním představení byla k vidění široká veřejnost. Zalíbení v této zpěvačce si našli, jak mladí studenti tak babičky v důchodu. „Znám Editu Adlerovou z televize a fandím jí od té doby, co byla k vidění v talentové soutěži před několika lety. Obdivuji její nádherný hlas. Celé vystoupení se mi opravdu moc líbilo. Veliký obdiv patří také zpěvákům a hudebníkům, kteří Editu doprovázeli," vypráví dojmy fanynka Zuzana Vejskalová.

Česká premiéra se dostala do Tachova z jednoho důvodu: „Hodně jezdíme mimo Prahu. Pořadatel pochopil, že je to opravdu zajímavé a ojedinělé vystoupení. Mimo Prahu je lepší vystupování. Zde se vytvořila taková domácí atmosféra," dodává Adlerová.

Gabriela Jägerová