Letošní koncert je výjimečný, hostitelská kapela totiž oslavuje 10 let od svého vzniku. Narozeninový koncert se uskuteční 20. února, sál bude přístupný od 17 hodin, první kapela by měla na pódium vyběhnout v sedm večer.

Program desátých narozenin Skavare je kompletní. V 19 hodin zahájí večer po třech letech opět skvělý plzeňský písničkář AdolpHo. Dále přijala pozvání například výborná rakouská Ska parta Supervision, nebo poslední dobou rozjetí Circus Problem z Prahy se svým našlápnutým Disco Balkánem.
Můžete se těšit i na kapelu V3SKA, která vystupovala na této akci téměř vždy od jejího začátku. Celý večer pak zakončí mladá rock-metalová kapela ze Stříbra pod názvem Digger.

Samozřejmě nebude chybět vystoupení domácích oslavenců, tedy skupiny Skavare. Ti si na tento večer připravili opět několik nových písní a na pódiu s nimi uvidíte i nejednoho hosta.

Smutnější zprávou je, že tento koncert bude v barvách Skavare posledním koncertem dlouholeté opory kapely, zpěváka, šoumena a skvělého hráče na mandolínu, stříbrského Michala „Rajčáka" Vokurky.

Ten se z časových důvodů rozhodl kapelu opustit a spolupracovat s ní nadále pouze jen jako občasný host. I proto se jistě vyplatí na akci dorazit a užít si tento večer, bude to stát za to.

Sama kapela uvádí na svém webu:

„Je to opravdu již 10 let, během kterých jsme mohli trávit některá odpoledne, večery i pozdní rána s vámi. Bylo to skvělé, a tak vám děkujeme za přízeň po celou tu dobu. A proto, jestli jsme vás po celé ty roky bavili, nebo vzpomínáte na perfektní bezdružické pařby, doražte s námi zapít tohle kulaté výročí. Těšíme se na vás."
Skavare za deset let své existence vydali dvě samostatná alba, a to v roce 2011 desku „Těší mě" a v roce 2013 „Číslo 2 žije". V lednu 2013 se jeden z jejich hitů, Dovolená, objevil na kompilaci „Ska Libre – Part 1", kterou vydalo francouzské vydavatelství Mass Prod a která obsahuje písničky skáčkových kapel z několika zemí. Kapela má za sebou desítky koncertů v celé republice, před třemi lety absolvovala turné po Francii.

Jan Vavřička