„Polemic patří mezi nejuznávanější evropské kapely hrající ska. Myslím, že koncert bude pro diváky obrovským zážitkem,“ vyjádřil se organizátor stříbrského vystoupení Polemiku Robert Hrivňák.

Vznik kapely Polemic se datuje na začátek roku 1988. Následující dva roky kapela odehrává první koncerty hlavně v okolí Bratislavy. V roce 1994 nahrává Polemic svoje první demo, následují koncerty po celém Slovensku. Hned následující rok už se formace ukazuje i v českých klubech. Rozšiřuje dechovou sekci a nahrává své první album z názvem Doska.

„První zahraniční turné absolvoval Polemic před deseti lety. Hrál ve Švýcarsku, Polsku, Německu a Česku. V roce 2000 skupina také nahrála další album s názvem Ganster–ska,“ doplnil Hrivňák s tím, že skupina koncertovala také v Miláně a Turíně.

Čtvrtá deska dostala název Nelam si s tým hlavu a Polemic byl nominován na kapelu roku, Vystupoval na letních festivalech, předskakoval ve Vídni jamajské ska–reggae legendě The Skatalites.

V roce 2007 uzavírá kapela smlouvu u Sony BMG, vydává koncertní dvd live a dostává platinovou desku za jeho prodej. Následuje deska Best of 1988 – 2008. Kapela koncertuje v České republice, Německu, Rakousku, Maďarsku, Polsku, Itálii, ve Švýcarsku, Velké Británii a v Chorvatsku.

Koncert ve stříbrském kulturním domě začíná ve 20.30 hodin a kromě Polemic se představí kapely Nežfalež a S.N.A.D.