Koncert organizačně připravil stříbrský spolek Strom v čele s Tomášem Möllerem: „Jan Stehlík alias St. Johnny je náš dlouholetý kamarád, který ve Stříbře strávil část života. Poté, co se přestěhoval z jihu Čech do Plzně, to má k nám do Stříbra blíž, dohodli jsme se tedy, že společnými silami uděláme ve Stříbře koncert odlehčené verze kapely. Ten se konal loni v květnu a měl úspěch. Logicky jsme se dohodli na opakování a na účinkování kompletní kapely včetně hosta – vynikajícího bluesového harmonikáře Charlieho Slavíka."

Za necelý rok se v kapele obměnili doprovodní muzikanti. To i díky prvnímu stříbrskému koncertu, při němž si v závěru večera s kapelou zabubnoval Pavel Plánka. Ten aktuálně se St. Johnnym vystupuje pravidelně. I proto byl pro mnohé stříbrské tento koncert tak atraktivní .

Hotel U Branky praskal ve švech. Na koncert dorazilo více než sto lidí. „Chtěl bych všem poděkovat, že se při tomto velkém počtu chovali přátelsky a ohleduplně. Společně jsme si tak mohli užít báječnou, bluesem pulsující atmosféru," ukončil Möller. Kapela St. Johnny se chystá příští týden do Tachova, 2. dubna vystoupí v centru Komunitních aktivit.