„Pozváni jsme byli díky doporučení paní profesorky Lenky Černé, která na tachovském gymnáziu vyučuje německý jazyk a s městečkem ji pojí dlouholeté přátelství s rodinou Gräf. Paní Sylvia byla rovněž učitelkou němčiny na našem gymnáziu," upřesnila za orchestr Alena Kadlecová.

DOM se v Kasendorfu zúčastnil Mezinárodního hudebního festivalu dechových orchestrů. „Ten se konal u příležitosti 111. výročí založení tamního hudebního spolku. Festivalu se zúčastnil také italský orchestr z jižního Tyrolska a dechový orchestr z Rakouska. My jsme na poslední chvíli nahradili chorvatský orchestr, který díky pracovnímu vytížení a velké vzdálenosti účast na festivalu odvolal," doplnila Kadlecová.

Tamnímu publiku se tachovští muzikanti představili programem tvořeným především tvorbou českých hudebních skladatelů. „Více než hodinové vystoupení se setkalo s bouřlivým ohlasem. Ačkoli jsme se na pódium dostali až po desáté hodině večerní, hráli muzikanti s plným nasazením a ani na tvářích těch nejmladších nebyly patrny známky únavy. Milé bylo i setkání s českými rodáky," uvedla dále s tím, že nesmírně tachovské hudebníky potěšilo milé přijetí, maximální pohostinnost ze strany organizátorů a velký zájem o další spolupráci.

Návštěva v Bavorsku bude mít další dějství, které spočívá v zájezdu tamního Symfonického dechového orchestru Kasendorf. Ten by měl tachovskému publiku zahrát ještě letos.