Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Těšíme se na všechny účinkující

Planá – Úderem čtrnácté hodiny dnes v areálu přírodního koupaliště v Plané odstartuje multižánrový hudební festival Plánský Koupák.

22.7.2011
SDÍLEJ:

Jiří Fejt starší, šéf umělecké agentury Erion Production, která pořádá festival Plánský KoupákFoto: DENÍK/Jiří Kohout

Jak se pořádající agentura Erion Production na festival připravuje a jak překonává nástrahy nevyzpytetelného počasí, nám v pátek před polednem řekl její šéf Jiří Fejt starší.

Po nestálém počasí posledních dní, nemají pořadatelé obavy z nevyzpytatelnosti počasí?

Samozřejmě Plánský Koupák se připravuje rok dopředu, kdy musí být měsíce dopředu zajištěni umělci, objednáno technické zázemí a zajištěno vše, aby to klaplo, abychom mohli rozjet reklamní kampaň na festival. Počasí je ale to jediné, co organizátor nikdy nemůže ovlivnit. Letošní léto je celé takové divné. Každý den je jiné počasí. Tady v Plané na koupališti je teď, v pátek před polednem hezky. Svítí sluníčko a je příjemně. Zítra má být ještě líp, tak snad se podaří mezi ty deštivé dny Koupák dostat. Počasí je prostě limitující faktor, nic s tím nenaděláme. Lidé ale ví ze zkušeností z minulých ročníků, že občas nějaká přehánka byla, ale kvalitě festivalu to nikdy neubralo.

Museli jste v souvislosti s počasím řešit nějaké technické potíže?

Například louka u koupaliště je po deštích trochu podmáčená, zjistili jsme to, když jsme sem začali navážet techniku. Ale zvládáme to operativně. Podařilo se nám sehnat fošny pod kola náklaďáku a techniku jsme začali vykládat kousek dál. Vážíme si toho, že nám město areál koupaliště propůjčuje a snažíme se, abychom tu louku nepoškodili a jako vždy odevzdali prostor v dobrém stavu a minimálně poškozen. Je to tak, prostě technické podmínky se při stavbě pódia musejí přizpůsobit počasí.

Čekají návštěvníky nějaké novinky týkající se organizačních záležitostí? Třeba v souvislosti s parkováním vozidel, vstupem, bezpečnostními opatřeními?

Každý rok se poněkud obměňuje sortiment stánků. Největší letošní novinkou je, že do toho s námi jde jiný pivovar, obměnilo se také složení stánkařů. Organizáační opatření žádná nová nejsou. Zůstává jediný hlavní vstup do areálu. Parkování je možné v okolí koupaliště, ovšem na vlastní nebezpečí, nemůžeme totiž zajišťovat ostrahu četných parkovacích prostor. Jinak parkovací plochy pro návštěvníky zůstávají stejné jako každý rok, kolem areálu, pod hrází koupaliště, v ulicích severní části města, až k hranicím soukromého pozemku.

Co zajímavého jste připravili jako doplňkový program – kromě v Deníku již zméněného facepaintingu?

Pro děti, protože pozorujeme, že jich s rodiči jezdí na festival dost, jsme rozšířili nabídku občerstvení, třeba o cukrovou vatu. Pro dospělé počítáme, že hlavní zábavou je pro ně samotný festival, takže spíše jsme se s doprovodným programem zaměřili hlavně na děti, aby i ony měly svoji zábavu. Pro všechny bude po vystoupení posledního účinkujícího hrát DJ Koupák. To je výrazná novinka v programu. Uvidíme, jestli se to ujme, jestli to bude pokračovat. Určitě to bude efektní, video diskotéka s promítáním na velkoplošnou obrazovku, to se hned tak nevidí.

Prozradíš identitu DJ Koupáka?

Tu určitě neprozradím, to musí zůstat až do půlnoci utrajeno.

Na kterého z účinkujících se speciálně těší pořadatelé – a ty jako hlavní organizátor?

Těšíme se na všechny. O každém, s kým jednáme pro vystoupení, pečlivě přemýšlíme. Třeba skáčková kapela Skavare z Bezdružicka už něco dokázala. Chceme jim také pomoct, aby se zviditelnili. Pomáháme jim ve spolupráci s Tachovským deníkem, který byl na křtu jejich desky. Právě z Deníku jsem se o této kapele dozvěděl více a domluvili jsme se s nimi. Pak je tu festival Plzeňské Múzy, což je soutěž pro začínající kapely a v Plané vystoupí její vítěz, kapela Ubožák, na ně jsme taky zvědavý. A mluvit o významu Chinaski na české populární scéně, nebo Xindla X a Marka Ztraceného nemá význam.

Autor: Jiří Kohout

22.7.2011
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Okresní derby mezi Planou a Borem vyhráli hosté, Planá je poslední

Miloš Zeman v Domažlicích
20

Hejtman Bernard: Prezidenta přijmu, ale servilní nebudu

Uzavírka Bělojarské ulice bude pouze částečná

Tachov – Už včera začala částečná uzavírka jedné z velmi frekventovaných ulic v Tachově, a to Bělojarské ulice, která je hlavní dopravní tepnou na sídliště Východ.

Naši prvňáci už ve středu v Tachovském deníku, představíme ZŠ Mánesova

Tachovsko - Ve středu 18. října najdete v Tachovském deníku prvňáky ze ZŠ Mánesova ve Stříbře.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

FOTO: Rybník Regent u Chodové Plané na Tachovsku se připravuje na výlov

Chodová Planá - Hladina vody pomalu klesá a ryby se stahují k požeráku, kde je ještě hloubka. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení