„Samotné semifinále pro nás začalo už v devět ráno, kdy jsme se sešli na zkušebně, zabalili nástroje a techniku a vyrazili do Prahy," ohlédl se za ránem člen kapely Michal Laško.

Všichni účinkující se scházejí v klubu Mlejn už v poledne a losují pořadí kapel, ve kterém odehrají semifinálové kolo. Členové kapely The New Morning si neomylně vytáhli z osudí číslo pět a nezbylo jim nic jiného, než čekat, až odehrají čtyři předešlé kapely. „U všech nás nejvíce samozřejmě zajímalo, jaký cover si vyberou a jak jej zahrají," uvedl Laško.

Všechny skupiny, jedna po druhé nasadily opravdu vysokou laťku. Je jasné že semifinále nebylo pro porotu, ani pro samotné muzikanty jednoduchá záležitost. „Bohužel se zprvu zdálo, že jsme si vybrali předem velkou dávku smůly. Poněvadž nám opakovaně selhávala technika v podobě vadného kytarového kabelu, vypínající se elektřiny v zásuvce a dalších patálií. Naštěstí byl zvukař pohotový a vše s úsměvem vyřešil," zhodnotil Laško.
Závěr setu tachovské kapely patřil několika skladbám. V coveru zahráli Another Brick in the Wall od Pink Floyd.

Porota si nechala vše na promyšlenou a výsledky soutěže zveřejnila až v pondělí odpoledne.

Do talentové ceny byl nominován Vivo ze skupiny ArtTime z Plané. Finalisté Skutečné Ligy 2014 se vedle tachovské skupiny The New Morning stali Ultima – Ledeč nad Sázavou, Herdek Filek – Strakonice, Supermarket Quartet – Liberec, Stand Back 20 Feet (junior) – Praha.

„Letošní ročník je první, kdy se soutěž spojila v jednou velkou česko-slovenskou ligu a o to více si ceníme postupu do finále soutěže," uvedl hudebník.
Podle poroty byl tento rok velmi vyrovnaný: „Ti, kdo postoupili do letošního finále, museli prokázat, že již jsou vyzrálí interpreti s velkou osobitostí."
V sobotu 6. prosince držte kapele The New Morning palce. Můžete je přijít podpořit od 14:00 hodin v pražském klubu Mlejn. Nebo jet přímo z Tachova – v 10:00 hodin dopoledne bude z Tachova vyrážet autobus. Bližší informace na telefonu 604 215 335.