Zajímavým bonusem byla módní přehlídka, kterou si připravily ženy z Kostelecka. "Jsme taková parta z Kostelce, Nedražic a Ostrova. Dnes se tu předvedlo kolem šesti desítek modelů společenských i svatebních šatů na šestnácti modelkách. Děkujeme za pozvání sem k vám do krásného městečka i milé přivítání. Jinak modely, které jste zde viděli, můžete zakoupit ve Stříbře v Joy," uvedly modelky z přehlídky Pavla Šmatová z Nedražic a Martina Kubínová z Kostelce.

Na pomyslné předváděcí molo se postavila i osmiletá Anička Mračková z Ostrova. "Předváděla jsem šaty a byla to moje úplně první přehlídka. Líbilo se mi to, ani jsem moc neměla trému, protože jsem se těšila, až si to zkusím. Maminka tu také předváděla. Pak jsem dostala i odměnu," uvedla jedna z nejmladších manekýnek.
Taneční parket se postupně zaplňoval, kdo netančil, čekal aspoň na štěstí v losu vstupenek, nebo sledoval dění kolem. "Ta kapela hraje skvěle, povedla se. Líbila se nám i módní přehlídka, akorát myslíme, že bylo málo světla na detaily. Ale rozhodně měly holky krásné modely a jsou odvážné, že je umí předvést," shodly se Margita Kosová z Krásného údolí a Edita Müllerová z Černošína, které jsou sestry.

Martina Sihelská