„Letos je to druhý ročník, vloni jsme to jen tak zkusili, zda by se masopust ujal a byl vidět zájem, takže si myslím, že se opět po čtyřiceti letech masopusty do této obce vrátí,“ domnívá se starosta obce František Trhlík. „Zpočátku nástrahu brzdily obavy, že si nikdo nebude chtít pustit maškary k obydlí, ale jak je vidět, lidé se rádi baví, takže tradice se jistě opět uchytí,“ dodal starosta obce, který v převleku krále předal maškarám klíč od Kostelce.

Mezi prvními přepadenými byl třiaosmdesátiletý Antonín Neubauer. „To je výborné, že se nám vrací tradice do obce, ty se mají pořád držet. Kdybych tak mohl, hned bych běžel s nimi,“ díval se za maškarami pan Neubauer. Masky obešly všechna stavení a domy. Všude asistoval lékař, ten vytáčel v kole všechny dámy kolem a i alkohol prý z rukou lékaře neškodí, smáli se účastníci. Připojili se i obyvatelé z Nedražic. „Letos je více masek, takže se nám určitě daří tradici obnovit. Lidé se hodně zapojují a jsou i štědří,“ smála se Anna Vrzalová z Nedražic.

„Nejčastěji dostáváme něco na zub a štamprličky pro zahřátí,“ dodala Vrzalová, která tvrdí, že Nedražice jsou malou vsí na masopusty, a proto se rádi spojí s Kostelcem. Na masopustu nikdy nesmí chybět medvěd, toho v Kostelci vodil devítiletý Marek Bureš. „Medvěd jde klidně, ani mi neutíká. Masopust se mi líbí, je tu hodně masek a taky jsem dostal bonbony,“ hlásil nám vojín Bureš s medvědem.