Zhruba hodinový hudební program se konal v místním kostele svatého Prokopa a Oldřicha. Jednalo se již o třetí ročník podzimních koncertů a pořadatelé přislíbili, že i v dalších letech se podobné akce pořádat budou.

„Naše skupina Šťastní a Veselí vznikla na základech mé předchozí kapely, která se jmenovala Multiplayer. Založil jsem ji spolu s kytaristou Břetislavem Veselým, později se k nám připojil ještě Vítek Halšek, takže nyní vystupujeme jako trio. Všechny písně jsou naší autorskou prací. Snažíme se do dvou akustických kytar dostat něco více než jen klasické folkové postupy – snažíme se promýšlet a kombinovat různé aranže. Doufáme, že si naše hudba najde své publikum,“ řekl Deníku zpěvák skupiny Roman Říčař.

„Pořádat koncert v kostele byla pro nás příležitost jak lidem umožnit dostat se do těchto prostor mimo takové příležitosti jako jsou například mše. Hlavním organizátorem této akce byl Václav Kříž,“ sdělila deníku jedna z pořadatelek Eva Fojtíčková. „Na tento koncert jsme toho mnoho připravovat nemuseli. Stačilo v podstatě jen sehnat kapelu, zajistit zázemí a postarat se o propagandu. Největší problém byl právě s propagandou, kterou jsme tentokrát podcenili. Jsme zklamáni tak nízkou účastí diváků, mrzí nás to hlavně kvůli kapele.“

Všichni posluchači, kteří se koncertu zúčastnili však odcházeli spokojení. „Předtím než jsem šel na koncert, připravil jsem se poslechem písní skupiny Šťastní a Veselí, které jsou přístupné na internetu. Očekával jsem, že to bude příjemný koncert a v tomto smyslu se to splnilo. Je mi líto, že nepřišlo více lidí, i když z vlastní zkušenosti vím, že takové okolnosti nesmí ovlivnit vlastní prožitek. Rád se zúčastním i dalších takovýchto akcí, budu podporovat zdejší kulturní dění,“ řekl Deníku Robert E. Froust, jeden z návštěvníku koncertu.

Představení si pochvalovali i samotní muzikanti. „Až na to že tady v kostele je opravdu zima, tak se nám tu hrálo dobře. Akustika je tady velice dobrá, i když jsme měli ze začátku trochu problémy technického rázu s aparaturou. Jinak si myslím, že atmosféra byla příjemná. S pořadateli jsme již domluveni na tom, že se sem vrátíme na letní vystoupení, které by mělo proběhnout v rámci hudebního festivalu Prokopnutí,“ doplnil na závěr Říčař.

Veronika Černá