Vedle již tradičního červencového Tarocku to byl na sklonku jara Vlekfest a v rámci Tachovských městských slavností první ročník Husman Festu v zahradě Muzea Českého lesa a stejně tak první ročník Tachov festu na bývalém koupališti. Zatímco v zahradě muzea hrály vesměs metalové kapely, na koupališti se představily západočeské bigbítové legendy.

Do výčtu letních rockových festivalů v Tachově zbývá napsat Ještě Jeden Fest, který našel své stálé útočiště rovněž v areálu bývalého tachovského koupaliště, a to již od roku 2012. Koná se pravidelně v závěru letních prázdnin. Letošní ročník JJFestu se tedy uskuteční v sobotu 25. srpna.

Jak informují organizátoři na webových stránkách festivalu, na pódiu tohoto festu se vystřídalo v uplynulých ročnících spousty kapel zajímavých jmen a žánrů. „Je spousty faktorů, kterými se může pyšnit. Je to například tradiční hromada pravého sněhu k ochlazení nápojů, koulování. To samozřejmě potěší i ty nejmenší návštěvníky, kterých každým rokem přibývá, když si můžou odběhnout z dětského koutku,“ píše se na stránkách festu.

Nechybí vždy dobře vychlazený zlatavý mok a spousty dobrot z grilu, které potěší každého návštěvníka. „Dále nabízíme bezplatný stanový kemp přímo v areálu. A neuvidíte zde žádnou TOIku, splachovací WC a umývárna je k dispozici v kamenné budově v areálu.“

Na letošním ročníku JJFestu se představí osm kapel: němečtí Blockheads, pražský punkový Zputnik, tachovskému publiku velmi dobře známá stoner rock-punková parta Acid Row, pražská kapela Loco Loco, dále thrash metal ze Stříbra Coward, hard-core metalová Streetmachine, liberecký Kohout plaší smrt a legendární punkrocková kapela z Plzně Znouzectnost.