Předchozí
1 z 5
Další

Gábina zachraňuje psy

Je provozovatelkou Psího útulku U Šmudliny, který se nachází na okraji Tachova. Pravidelně pobývá v útulku několik psů, o které se personál odborně postará, než najdou nové majitele. Psům se dostane veterinární péče, mají dostatek jídla, pití, dobrovolní spolupracovníci útulku jim umožňují pravidelné procházky.

Gabriela Jägerová.Zdroj: Deník / Jiří Kohout

Útulek není pouze zařízením, které se o psy stará. Svoje aktivity prezentuje na veřejných akcích, například na městských slavnostech, či při vánočním jarmarku, kde lidé mohou na činnost útulku přispět finanční částkou, či krmením.

Gabriela Jägerová.Zdroj: Archiv G. Jägerové

Samozřejmě se zařízení neobejde bez větší podpory, Gábina proto neúnavně shání sponzory a partnery útulku, kteří jsou ochotni opuštěným, toulavým, nalezeným, či týraným psům pomáhat. Za částky, věnované sponzorsky, se pak pořizuje nejen strava pro psy, ale třeba také pelíšky, deky, různé další potřebné vybavení, v neposlední řadě pak z toho lze hradit odbornou pomoc.

Gabriela Jägerová při přebírání šeku na pomoc útulku.Zdroj: Archiv Psí útulek U Šmudliny

K akcím, které také pomáhají, patří například Šmudlina Tour, jakýsi den otevřených dveří v útulku, kde si lidé mohou zařízení prohlédnout, seznámit se s pracovníky i čtyřnohými obyvateli, sledovat či se zapojit do programu. Pomohl také dobročinný bazárek, kde mohli lidé nabídnout k prodeji nezávadné nepotřebné oblečení a výtěžek byl věnován na potřebné věci pro útulek.

Gabriela Jägerová na dobročinném bazárku.Zdroj: Deník / Jaroslava Hohlová

Gabriela Jägerová není pouze provozovatelkou psího útulku. Je zároveň krásnou mladou ženou, která si ráda poslechne muziku Lennyho Kravitze, ráda si přečte nějakou hezkou knihu, nebo občas napíše povídku inspirovanou osudy svých psích svěřenců, ale především je šťastnou matkou Filípka.

Gabriela Jägerová a její syn Filípek.Zdroj: Archiv Psí útulek U Šmudliny