Předchozí
1 z 4
Další

Vystudovala grafický design na střední škole v Horažďovicích, v současné době pracuje jako vychovatelka ve školní družině a do budoucna chce být učitelkou v mateřské škole.

Kačka ráda maluje. Své obrazy vystavovala v malém městečku Strážov na Šumavě, ale také v Regionálním muzeu Kladrubska, kde určitou dobu po studiích i pracovala. Kateřina své obrazy maluje v abstraktním stylu, technika, kterou používá je akryl na plátně. Výstavu v Kladrubech nazvala Síla tahu a její obraz Planet měl tehdy spoustu kladných ohlasů. O svých obrazech říká, že se v nich odráží její nálada a pocity. Jsou týdny, kdy nevezme štětec do ruky, ale pak přijde nápad a ona si obratem stoupá ke stojanu a pouští se do malování bez ohledu na denní dobu. Však i maminka vypráví, že při jakémkoliv emočním zážitku už jako malá brala pastelky a sedala ke stolečku se vždy připravenými čtvrtkami.

Lidé od vedle: Kateřina KarasováZdroj: Deník / Monika Šavlová

Od malička milovala zvířata. Zvláště kočky, psy a králíky, které stále chová její děda v rodném domě. Před dvěma lety byli s partnerem na pravidelné návštěvě u rodiny a zde navštívili chovatelskou výstavu. Osud chtěl tomu, že tam náhodně vyhrála v tradiční tombole morče, které pojmenovala Bobina. Kačka si obratem nastudovala spoustu informací o chovu morčat, jelikož chtěla, aby se zvířátko u ní mělo co nejlépe. Tak se dozvěděla, že morče by nemělo žít samo neb je velmi společenské. Řešila, jak to v malém bytě zvládnout. Překvapil ji její přítel, když jí k narozeninám vyrobil "morčatárnu", kde mají morčátka velký výběh a prostor k žití. K Bobině si tedy z chovné stanice pořídila kamarádku vznešeného jména Aristoteles Pearl. Jedná se o morče druh anglického Cresteda v barvě Aguti stříbrná.

Lidé od vedle: Kateřina KarasováZdroj: Deník / Monika Šavlová

Společně s přítelem pomáhají budoucímu tchánovi na malém hospodářství nedaleko Kladrub. Jejich shoda ohledně lásky ke zvířatům je obdivuhodná. Touha zkusit si chov netradičních zvířat je přivedla na myšlenku zkusit chov pštrosů. Rozhodování bylo poměrně rychlé, a tak se u nich na pozemku v nedávné době objevila tři mláďátka pštrosa emu hnědého. V tu dobu se jednalo o čtrnáctidenní kuřátka, která už ale postupně rostou v pořádné opeřence. Jsou to velmi přátelští tvorové, kteří Kačku začali považovat za svoji kamarádku, běhají za ní jako pejsci, chtějí se mazlit a čas strávený s nimi není nikdy nudný. Paradoxem je, že se Katka bála ptáků a dlouhou dobu s touto fobií bojovala. Chov pštrosů emu zatím v republice není tak moc rozšířený, sami noví majitelé zatím netuší, jaké pohlaví si domů dovezli. To se dá poznat až kolem jednoho roku věku zvířete. Pokud se pštrosíkům bude dařit, plánují časem prodej vajec, aby se alespoň trochu vrátily náklady s chovem spojené. Rozhodně se Kateřina brání tomu, že by to byli tvorové pro chov na maso.

Lidé od vedle: Kateřina KarasováZdroj: Deník / Monika Šavlová

Krom těchto koníčků Kateřinu baví šití i spousta dalších ručních prací. Pokud si chce opravdu odpočinout, zasedne k pěkné knize.

Lidé od vedle: Kateřina KarasováZdroj: Deník / Monika Šavlová