Předchozí
1 z 5
Další

Michal Laško, principál a muzikant

Provozuje totiž prodejnu a servis výpočetní techniky, informatiku také učí děti ve škole. Dokáže dobře poradit, pomoci. A relaxuje u muziky a divadla.

Michal Laško, principál a muzikant.Zdroj: Archiv

Nejprve začínal jako řadový herec ochotnického souboru Komedyjanti, postupně se ale ujal režie některých představení a před časem převzal po Miroslavu Jarém také roli pro soubor nejdůležitější, a to principála. Ale jako šéf souboru a režisér si přesto občas rád zahraje.

Michal Laško, principál a muzikant.Zdroj: Archiv

V současné době Komedyjanti připravují nové představení. "Ale kdy bude premiéra, nevíme. Měli jsme ji naplánovanou na závěr května," řekl divadelník. Jenže epidemie koronaviru, nouzový stav a vše s tím související, termín premiéry zřejmě oddálí. Soubor totiž nemůže zkoušet a bez zkoušek se hrát nedá. O chystanou pohádku pro děti i dospělé o čertech však diváci nepřijdou, Komedyjanti ji zahrají hned, jak to situace dovolí.

Michal Laško, principál a muzikant.Zdroj: Archiv

Michala znají také příznivci burácejících decibelů coby baskytaristu tachovské rockové kapely The New Morning. Skupina vystupuje nejen na Tachovsku, ale i v jiných koutech země, má za sebou úspěšné cd a také úspěch v celostátní soutěži rockových kapel. "Teď sice nevystupujeme, ale dceři občas hraji na kytaru," komentuje Michal současný stav bez veřejné kultury.

Michal Laško, principál a muzikant.Zdroj: Archiv

A ti, kteří pravidelně navštěvovali talk show Karla Johany v tachovském klubu Sedmdesátka, se mohli s Michalem setkat v méně tradiční roli, v úloze tázané osobnosti tachovského veřejného života, do kterého se tento muž zapojil politicky jako jeden z kandidátů při volbách do zastupitelstva města.

Michal Laško, principál a muzikant.Zdroj: Archiv