Předchozí
1 z 5
Další

Peter Freestone, osobní asistent Freddieho Mercuryho

Roky pak žil ve Starém Klíčově.

Po třech letech v Praze se mně kamarád zeptal, co je v Praze jiného, co bych nemohl najít v okolí. Moje odpověď byla ŽIVOT! Vždycky jsem totiž věřil, že potřebuji městský život. Přesvědčil mne, abych jej a jeho rodinu navštívil, na dva týdny, jako kdybych jel na dovolenou, ve Starém Klíčově u Domažlic, kde jsem nakonec zůstal šest měsíců a nakonec jsem si tam koupil dům. Prostě jsem se zamiloval do České republiky, nejenom do Prahy. Na venkově je život mnohem reálnější.

Peter Freestone strávil roky s Freddiem Mercurym 24 hodin denně.

Přestěhovat se z bohémského života z centra Prahy na venkov do malé vesničky pro mně to byla ta nejjednodušší věc. Byl tam klid. Dělal jsem nějaká vystoupení, jezdil jsem do Německa. Vyhovovalo mi být za méně než dvacet minut jízdy od Furthu im Wald. Ovšem největší rozdíl byl, že jsem mnohem víc potřeboval auto na vesnici než v Praze, kde je veřejná doprava a můžu s ní dojet kamkoli.

Peter Freestone strávil roky s Freddiem Mercurym 24 hodin denně.

Odstěhoval jsem se ze Starého Klíčova po deseti letech. Už jsem nedělal vystoupení v Německu a přijal jsem rovněž nějakou práci v Olomouci, stejně tak jako jsem měl pár dalších záležitostí v Praze a trávil jsem čas i v Drážďanech. Během této doby jsem si vytvořil spoustu přátel a mnozí z nich žili ve východní části, takže jsem se rozhodl najít si nějaké místo tam.

Peter Freestone strávil roky s Freddiem Mercurym 24 hodin denně.

Co se týká životu s Freddiem… Freddie a já jsme si prostě sedli jakmile jsme se setkali. Zjistili jsme, že spolu vycházíme a že je nám spolu příjemně. Věřím, že je to i proto, že jsme měli podobné dětství, ačkoli byl mezi námi věkový rozdíl devět let. Oba jsme chodili do internátní školy v Indii, když jsme byli mladí. On chodil do školy poblíž Bombaje zhruba osm let a já navštěvoval školu v Jižní Indii po dobu pěti let. Rozuměli jsme si, někdy dokonce beze slov, když některý z jeho přátel nerozuměl jeho reakci a pocitu vůči jeho rodině. Je rozdíl, když jste odloučeni po měsíce, anebo jako ve Freddieho případě dokonce po dlouhé roky.

Peter Freestone strávil roky s Freddiem Mercurym 24 hodin denně.

Byl jsem přítomen i u natáčení Bohemian Rhapsody, životopisnému filmu o skupině Queen a o Freddiem Mercurym. Řekl bych, že se vyplatilo čekat, než se film povedlo obsadit a natočit. Není to dokument, je to dramatický film založený na životech lidí, které vykresluje. Myslím, že film oslovil spoustu lidí, což dokazují návštěvnost a finanční návratnost a také skutečnost, že již snímek vyhrál několik důležitých cen s dalšími nominacemi. Za Ramiho Maleka jsem opravdu šťastný. Zaslouží si všechny ceny a ocenění, které získal. Pracoval neuvěřitelně tvrdě, aby se stal Freddiem pro tento film. Strávil jsem s ním několik hodin hned první den na zkoušce a byl jsem u natáčení, kdyby se potřeboval na něco zeptat. Věděl, že má v rukou obrovský úkol – přesvědčit svět, že je Freddie. A on do toho vložil veškerou svou energii.

Peter Freestone strávil roky s Freddiem Mercurym 24 hodin denně.