Předchozí
1 z 5
Další

Život pro bigbít

Letošní jubilant je s elektrickou kytarou jakoby srostlý. Rockové muzice se věnuje od mládí, prakticky celou tu dobu působí v kapele Excentr.

Petr Petruň: Život pro bigbítZdroj: Deník / Jiří Kohout

Muzika Excentru je typickým západočeským hard rockem, proslulým z tancovaček, které se vykrystalizovaly v osmdesátých letech. Hity jako Hostinskej, Lomikar, Pivní liga, Rokenrol v nás, Tachovský krčmy a další si dnes na koncertech Excentru zpívá společně několik generací rockových fanoušků.

Petr Petruň: Život pro bigbítZdroj: Deník / Jiří Kohout

Prakticky od počátků Petrovy rockové kariéry se v uších kolegů muzikantů i fanoušků vžila jeho přezdívka Fety. Kromě Excentru působil Fety i v jiných kapelách, velmi ambiciózní a slibný byl na počátku devadesátých let bohužel již zaniklý projekt Mr. Frros. Vedle hardrockové podoby najdeme mistra kytaristu také v akustické verzi Excentru, se kterou kapela odehrála několik vánočních koncertů.

Petr Petruň: Život pro bigbít. Foto: Archiv Petra PetruněZdroj: Deník / Redakce

Další z archivních snímků z Petrovy hudební kariéry. Ale pokud není zrovna v práci, nebo s kytarou ve zkušebně, najdeme Fetyho nejčastěji v sedle bicyklu. Jízda na kole je Petrovou další vášní. "Jsem do toho úplně blázen," řekl před časem. A proto se nebojí ani extrémnějších terénů a tratí, kterých nabízí Český les více než dost.

Petr Petruň: Život pro bigbít, Foto archiv Petra PetruněZdroj: Deník / Redakce

A rčení, že jablko nepadá daleko od stromu, platí u Petruňových do puntíku. Petr se totiž letos v březnu stal hrdým kmotrem alba nadějné tachovské nu-metalové kapely Five Apes, kde na kytaru hraje jeho syn Patrik Petruň.

Petr Petruň: Život pro bigbítZdroj: Deník / Jiří Kohout