Předchozí
1 z 6
Další

Monika BlažkováZdroj: Archiv rodiny

Drobná maminka tří dětí stíhá neuvěřitelné množství aktivit. Vystudovala oděvní školu v Plzni a tak nikoho nepřekvapí, že mezi její největší zálibu patří ruční výroba, především háčkování. Roky snila o tom, že by se svému koníčku mohla věnovat více, za pomoci manžela se jí podařilo až před dvěma lety, kdy zůstala doma s třetím dítětem. Tiše a nenápadně, ale o to rychleji a úspěšněji pronikla na trh a svými výrobky si vydobyla za krátké období slušného postavení zejména v módním odvětví. Nicméně v její nabídce můžete najít i ručně vyrobené pelíšky pro domácí mazlíčky či doplňky do kuchyně. Výrobky paní Moniky jsou prostě zaručená značka originality z ručně háčkovaných produktů.

Monika BlažkováZdroj: Archiv rodiny

K výrobě používá stoprocentní bavlněnou šňůru, která drží tvar a navíc se dobře udržuje. Monika je schopna vyrobit téměř cokoliv na přání zákazníka, dle jeho představ a tužeb, neb dneska už spousta lidí nechce tuctové věci, ale preferují originalitu. Pokud zákazník váhá, neví si rady, ochotně mu poradí a zatím se při zpětné vazbě nesetkala se zápornou reakcí. Naopak ji velmi potěšilo, když  její ručně háčkované tašky cestovaly s majiteli až do Holandska a ona od spokojených zákazníků dostala přes sociální síť fotky svých výrobků až ze Severního Brabantska.

Monika BlažkováZdroj: Archiv rodiny

Ve svým aktivitách má nesmírnou podporu svého muže, který obstarává rodinu v době, kdy Monika objíždí trhy a jarmarky. Vždy usměvavá výtvarnice má pro dobrou věc vždy srdce na dlani. Z prodeje každého výrobku Monys zasílá část na podporu Centra Narovinu, které pomáhá zlepšovat vzdělávání dětí v Keni.

Monika BlažkováZdroj: Archiv rodiny

Výčet Moničin aktivit však tímto zdaleka nekončí. Se svým mužem mají malé hospodářství, a tak Monice není cizí ani práce s větším nářadím než jsou pletací jehlice. Umí se dle potřeby postavit k hrábím, vidlím či lopatě. A velmi si oblíbila čtyřkolku, která je jejich nezbytným pomocníkem.

Monika BlažkováZdroj: Archiv rodiny

O ní oba rádi se smíchem přidávají historku z nedávné doby, kdy se Monice podařilo stroj utopit v rokli plné bláta a vyprostit ji dalo manželovi Davidovi velkou práci.

Monika BlažkováZdroj: Archiv rodiny

Díky svému muži Monika podlehla touhám poznávat exotické země, takže společně už procestovali několik zajímavých destinací. I tady získávala inspirace pro svoji tvorbu. Například na Bali viděla sedací pufy či přímo pro jogíny uháčkované zajímavě barevně laděné koberce. Doma po návratu pak vytvořila několik svých vlastních a stejně jako o její další produkty, i ty si našly obratem svého kupce.