Vážení rodiče,

díky vstřícnosti porodnic v Plzni, Domažlicích a Stodu vám budeme na našich stránkách přinášet fotky nejmladších občanů Tachovska. Každý týden náš fotograf objíždí spolupracující porodnice a fotí nově narozená miminka. Může se ale stát, že právě vás v porodnici nezastihne, možná aktuální zdravotní stav vašeho potomka neumožní focení. Přesto vaše dítě neztrácí šanci být v novinách dřív, než se naučí svá první slova. Můžete nám poslat jeho fotku (portrét) na email: miminka@denik.cz a svoje miminko najdete buď na stránkách deníku nebo na www.denik.cz (popř. atlas). Tam najdete i všechna miminka, která již v deníku vyšla. Na vaše děťátko se tak může podívat i babička nebo dědeček z druhého konce světa.

(Pro zvětšení fotky klikněte na její náhled)

Pavle a jaroslavu Hejtmanovým z Boru se narodila dcera Julie 14. listopadu ve třičtvrtě na jedenáct. (2,65 kg , 50 cm) Tatínek této holčičky byl přítomen u porodu. Petře Němcové a Pavlu Bertovi ze Stříbra se 29. listopadu dvacet minut před čtvrtou hodinou ranní narodila v nemocnici ve Stodě dcera Natálka (3,70 kg/52 cm). Tatínek by byl rád, aby jeho Natálka se naučila tak tancovat, aby mohla tančit i závodně. Maminka s tatínkovým přáním plně souhlasí.
Janě Horáčkové a Petru Donovalovi z Plané u Mariánských Lázní se 26. listopadu jednu a půl hodiny před půlnocí narodil v nemocnici ve Stodě syn Lukášek (2,95 kg/49 cm). Čtyřletá Karolínka vyprovodila maminku do porodnice pohlazením Lukáška po jejím bříšku a řekla jí, že se moc těší, až se vrátí domů s bratříčkem. Romaně Maxové a Bořivoji Váchovi z Plané u Mariánských Lázní se 18. listopadu v 17.30 hod. narodila v Mulačově nemocnici prvorozená dcera Natálka (2,55 kg/46 cm). Novopečený tatínek by u porodu a byl moc šťastný, když si mohl pochovat Natálku. Největší radost však měl z toho, že obě jeho děvčata jsou zdravá.

Renatě a Braňovi Kasardovým ze Stříbra se 19. listopadu sedm minut před osmnáctou hodinou narodila ve FN v Plzni prvorozená dcera Sabinka. Na své první vnouče se už moc těší prarodiče Anička a Jozef a prababička Anička z východoslovenského Stropkova. Na návštěvu Sbinky a její rodičů ve Stropkově se také těší i trojnásobná babička Mária. Petra Johnová z Kostelce u Stříbra porodila 22. listopadu devětatřicet minut po poledni ve FN v Plzni prvorozeného syna Vašíka. Šestinásobná babička Vlasta a dědeček Václav by byli rádi, aby Vašík (3,40 kg/50 cm) byl všestranným sportovcem.
 
Markétě a Miroslavu Lacmanovým ze Svojšína se 24. listopadu sedmnáct minut po třinácté hodině narodila ve FN v Plzni prvorozená dcera Anežka (3,75 kg/51 cm), která je zároveň prvorozenou vnučkou babičky Marie a dědečka Zdeňka. Pro babičku Věru a dědečka Miroslava je Anežka druhým vnoučetem – první byl vnuk Jiřík.