VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hasiči hodnotili uplynulý rok

Planá – Plánští dobrovolní hasiči se v sobotu sešli na valné hromadě, aby zhodnotili uplynulý rok.

17.1.2011
SDÍLEJ:

Hasiči v Plané hodnotili uplynulý rok. Součástí programu bylo i ocenění některých členů sboru.Foto: DENÍK/Josef Holek

Na přetřes přišla tradičně i statistika zásahů. Plánští vyjížděli k patnácti požárům, čtyřikrát likvidovali uniklé nebezpečné látky, osmadvacetkrát vyjížděli k dopravním nehodám a jedenačtyřicetkrát vyjížděli jako technická pomoc a dvakrát vyjížděli zcela zbytečně. „Nelze zapomenout ani na naši pomoc při letních záplavách v Heřmanicích u Frýdlantu,“ řekl starosta Švarcbek. „Všechny úkoly by ale nemohly být splněny bez stoprocentně připravené techniky a rovněž i připravenosti členů zásahové jednotky,“ podotknul Švarcbek.

Kromě klasické činnosti se členové jednotky podíleli na práci pro město. „Například bezmála sto šedesát hodin jsme pro město odpracovali, abychom zlikvidovali následky sněhové kalamity a větrné smršti,“ vypočítal Jan Švarcbek s tím, že se podíleli i na přípravě společenských akcí města. „Tady můžeme vzpomenout například na festival Koupák nebo novoroční ohňostroj,“ uvedl starosta. Za to také starostka Plané Martina Němečková hasičům poděkovala. „Každý den se přesvědčuji o tom, že když zavolám, tak dobrovolní hasiči jdou a konají a my se na ně můžeme spolehnout. Děkuji jim tak za jejich práci,“ pochválila Němečková.

Plánští zároveň dbají o to, aby si vychovali svoji další hasičskou generaci. Činnost mladých požárníků tak byla na schůzi vyzdvihována nejvíce. „Věnujeme jim velkou pozornost,“ podotknul Švarcbek. V roce 2010 se prý poctivě připravovali na většinu hasičských soutěží. „V květnu děti vyhrály halovou soutěž o putovní pohár v Toužimi. V jarním kole hry Plamen obsadily první příčku a reprezentovaly tak okres v kole krajském, ze kterého přivezly páté místo,“ vyjmenoval úspěchy starosta s tím, že na mnoha místech soutěžili i starší hasiči. „Práce s mládeží je velmi náročná jednak na čas, ale i na financování. Různé činnosti by ale nemohly být prováděny bez podpory města, sponzorů nebo rodičů,“ uvedl starosta Jan Švarcbek. Práci s dětmi pak ještě ocenila i starostka města a starosta okresního hasičského sdružení Miroslav Lukeš.

V závěru valné hromady vystoupil i Přemysl Kosina, pověřený ředitel tachovského územního odboru a poděkoval členům za účinnou spolupráci.

Ocenení plánští hasiči

Medaile za věrnost (10 let)

Stanislav Beránek

Tomáš Beránek

Vojtěch Frouz

Věra Vajskebrová

Jan Švarcbek

Medaile za příkl. práci

Pavel Kolář

Jan Švarcbek

Medaile za zásluhy

Pavel Kolář

Radek Švarcbek

Medaile sv. Floriána

Martin Tomášek

Čestné uznání

Jana Biroščáková

Hana a František Fejlovy

Martina a Pavel Miklasovy

Řád sv. Floriána

Vojtěch Herman

Jiří Sádlík

Autor: Josef Holek

17.1.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby se samozřejmě nevyhnuly ani vesnicím. Již od začátku se voliči k urnám dostavili také v obcích Horní Kozolupy a Slavice.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.

Ve Stříbře šla volit i maminka před porodem, v komisi byla žena s trikolorou

Stříbro - Volební okrsek číslo šest ve Stříbře je v budově Základní školy v Gagarinově ulici.

Výlov Regentu začal

Stovky milovníků rybích pochoutek se zúčastnily prvního oficiálního dne výlovu rybníku Regent, který je největším rybníkem na území Tachovska.

Čeští a bavorští policisté se radili o migraci, pronásledování i drog

Tachov – Ke společné diskusní poradě zasedli v Tachově na zámku policisté z tachovského okresu a příhraničních regionů Bavorska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení