Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

NÁZOR: Kam kráčí festivaly? Správným směrem

JIŘÍ KOHOUT - Přestože ctím a respektuji názor Václava Bartůška, a jsem vděčný, že se jej nebojí zveřejnit a dokáže se pod něj podepsat plným jménem (anonym bychom hodili do koše), jako divák, který měl letos štěstí a zažil všechny tři festivaly, které jsme na Tachovsku měli, musím reagovat.

1.8.2009
SDÍLEJ:

Jiří KohoutFoto: DENÍK/Antonín Hříbal

Ano, je pravda, že Plánský Koupák by se mohl přirovnat k jakémusi eintopfu, koktejlu, mixu – zkrátka říkejme tomu každý jak chceme – pro celou rodinu. Koupák si takto na nic nehraje, je to zkrátka strategie festivalu: vytvořit příjemný multižánrový festival s rodinnou atmosférou. A to se, myslím, daří. Cítí to tak i umělci, kteří zde vystupují. Ono totiž v našem řídčeji osídleném regionu lze těžko pořádat žánrově zaměřený festival. Tak velký trh tady skutečně není. Stačí si pro příklad zajít do Tachova.

Tachovské rockové léto, byť se jednalo o festival, který byl dobře uspořádaný a celkem slušně připravený, přece jen nepřilákal tolik lidí, kolik by si pořadatelé zasloužili. Jedním z důvodů byla určitě žánrová specifikace na rockovou hudbu. Kapitolou samou pro sebe je pak květnové butovské Pabro, které má trošku štěstí, že je rozloženo do dvou dnů a je žánrově o něco pestřejší než třeba Tarock. Ale pořadatelé všech tří festivalů zvládli letošní ročníky dobře a k tomu přičítám i výši vstupného.

Pan Bartůšek ve svém příspěvku poukazuje, že 350 korun za celý Koupák je poněkud mimo realitu. Ptám se – jak jste na to přišel? Vydělíte–li cenu vstupenky počtem vystupujících umělců, kterých bylo jedenáct, vyjde nám něco přes třicet korun na jednu kapelu. A to je v dnešní době skutečně málo. Podobnou cenu měl Tarock. Pro kupní sílu tohoto regionu je to podle mého názoru cena více než přijatelná. (Například v Sázavě letos v červenci vystupoval Michal Prokop a ještě další dva méně známí umělci. Vstupné na tato tři tělesa stálo 380 korun. Tomu říkám nepoměr.

A odpovídala tomu také návštěvnost.) No a co se týče panem Bartůškem zmiňované velkorysé podpory města – hovořil jsem o tom se starostou Plané Karlem Vrzalou a ta podpora nebyla zas tak vysoká, jak by se z příspěvku Václava Bartůška dalo vytušit. Rád bych také reagoval na názor týkající se cateringu. Souhlasím s panem Bartůškem, že v minulých ročnících bylo v nabídce občerstvení pár nedostatků. Při druhém ročníku hlavně poměrně dlouhé fronty. Letos se situace znatelně zlepšila.

Pan Bartůšek píše, že firma z Pernarce měla velmi omezenou nabídku. Tak zkuste posoudit sami. Toto vše bylo letos v nabídce: gulášová polévka, klobásy, smažené nudle s kuřecím masem, grilovaný hermelín, grilované maso, sekaná v housce, bramboráky, utopenci, míchaný ovocný salát, párky v rohlíku, vepřové maso v housce… Možná jsem ještě něco zapomněl. Jestli se tohle někomu zdá jako omezená nabídka, prosím. Je to věc názoru. Já si to nemyslím. Na Tachovsku jsme si letos mohli vybrat ze tří festivalů. Všechny sice patří k těm menším, ale na jeden okres je to velice slušná nabídka. Já ještě jednou děkuji Václavu Bartůškovi za názor, byť ten můj je jiný. Ale, jak se říká, co člověk, to jiný názor. Chci jen popřát všem organizátorům mnoho sil a trochu toho štěstí, abychom i příští rok mohli na vaše festivaly přijít a užívat si jich.Odtoho přece jsou.

Autor: Jiří Kohout

1.8.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Lukáš a Ladislav Hudlerovi na mistrovství světa v Irsku a spolu s dalšími členy týmu EH Security System na základně v Tachově. Foto: Deník/Jiří Kohout a Archiv L. Hudlera
12

FOTO: Hudlerové přivezli z Irska úctyhodnou sbírku medailí

Žáci 1. třídy Základní školy Mánesova Stříbro, s třídní učitelkou Hanou Kalistovou a asistentkou pedagoga Pavlou VavřičkovouMohamed Omar Badawy, David Bacher, Milena Bojdová, Marie Eliška Čečková, Alex Eremiáš, Hana Heřmanová, Natálie Jonášová, Nelly Kais

NAŠI PRVŇÁČCI: dnes představujeme prvňáčky ze ZŠ Mánesova ve Stříbře

Hokejisté Tachova nastoupí doma

Tachov – Po úvodním utkání krajské ligy mužů v ledním hokeji, nastoupí Tachov v dalším kole poprvé v nové sezoně na domácím ledě.

Přípravná třída pomůže lépe zvládnout první třídu

Stříbro – Od začátku září mají v Základní škole Mánesova Stříbro, kromě první třídy, ještě jednu první třídu, a to přípravnou. Jako jediné základní škole na Tachovsku se jí zde díky zájmu rodičů podařilo zřídit.

SLEDUJTE ON-LINE: Prezident Miloš Zeman dorazil do Plzně v dobré náladě

Plzeňský kraj - Sledujte s Deníkem návštěvu prezidenta v kraji. 

ZMĚNA: Výlov Regentu začne v pátek, termín ale může ovlivnit teplé počasí

Chodová Planá - Rybářství rozhodlo o změně, výlov Regentu začne nejspíše až v pátek, pokačovat se bude v sobotu. I tento termín není podle rybářů definitivní.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení