Vedení města Stříbra zřejmě došla trpělivost. Zastupitelé se jednomyslně shodli na tom, že pro město nevýhodnou smlouvu na správu rozsáhlého areálu bývalých kasáren po více než dvanácti letech vypoví.

A protože správcem areálu je mezinárodní společnost, která v Česku provozuje několik průmyslových parků, nebude zřejmě chtít „prodat svoji kůži lacino“. Jak vedení města Stříbra připouští, vyloučit nelze vleklé soudní jednání.

Krok stříbrského zastupitelstva je ale logický a pochopitelný. Městu tím, že se o jeho majetek stará někdo jiný a může tak handlovat s nemalými pozemky, unikají peníze. A ty by Stříbro určitě vědělo, jak smysluplně využít ve prospěch města a jeho obyvatel.

A ještě z jednoho důvodu lze krok stříbrské radnice pochopit. Plocha kasáren je obrovská a za pár let by se mohlo stát, že se zaplní ošklivými halami. Jenže v plánu je něco jiného. Těch je všude v okolí dost. Lidé ale potřebují také žít a bydlet. A tady je dost prostoru pro byty, sportoviště i obchody. Ty už se staví.