Nádraží obvykle bývá pro cestující vlakem první vizitkou města, do kterého směřují. A mnohdy si cestující udělá vizitku o celém městě právě podle nádraží.

Turisté, kteří v posledních letech přijížděli do Tachova vlakem, si už z oken nemohli příznivý obrázek vytvořit. Nádraží jako vystřižené z normalizačního seriálu, jen světelná tabule dokládala, že jsme ve 21. století. Podobný obraz čekal uvnitř. Už vstupní dveře do osobní pokladny zrovna nebudily důvěru.

Byť se zaměstnanci nádraží mohli snažit sebevíc, dařilo se jim sice udržovat čistotu a pořádek, ale omšelost celého nádraží ovlivnit nemohli.

To se naštěstí změní. Konečně se celý objekt začne opravovat. Rekonstrukce byla plánována už před mnoha lety, ale škrty tehdejšího ministra dopravy Víta Bárty tachovské nádraží ze seznamu vyřadily. Na hodně dlouho.

Místo ponuré nádražní budovy teď budou cestující sice několik měsíců procházet staveništěm, ale už to je znamení, že vizitka Tachova bude po dokončení určitě mnohem, mnohem příznivější. Cestující se nebudou bát vystoupit .