Rovných pětašedesát tisíc korun předali organizátoři loňského nultého, zkušebního ročníku hudebního festivalu Rock pro Hospic v Tachově mobilnímu hospici na jeho činnost.

Letos chtěli na úspěch zkušebního ročníku navázat, a tak s napětím sledovali vývoj koronavirové epidemie. Už se radovali, že se situace lepší a třetí červnovou sobotu opět zahrají tachovští muzikanti na podporu dobré věci.

Jenže pravidla, která je třeba na akcích dodržovat, zatím jejich pořádání příliš nepřejí. Pro řadu pořadatelů je zajištění všech předepsaných opatření nad jejich možnosti.

Ale především se pravidla mění a za dva týdny mohou být úplně jiná. A těžko odhadnout, jak se budou lidé na venkovní akce vracet. Na jednu stranu jsou po mnoha měsících půstu hladoví po živé hudbě a festivalové atmosféře, na stranu druhou stále více lidí hovoří o opatrnosti ze setkávání většího počtu lidí – podívejte, jak to dopadlo loni. No a pak je tu ještě sorta lidí, kterým vadí ta pravidla. Než se nechat očkovat, či testovat, tak raději nikam.

Jenže očkování není jen kvůli tomu, abychom mohli na festivaly. Očkování je tu pro zdraví.