Konal se zde totiž tradiční Autosalon a pořadatelům se letos podařilo pozvat několik dealerů z celého kraje. Ti pak na rynku představili čtrnáct značek.

„Letos se dealeři jen těžko zvali, dozvuky světové krize stále existují a trvalo mi více než tři měsíce, než jsem dal celou akci dohromady. Loni prostě neprodávali,“ řekl nám pořadatel Milan Mudroch.

Jak už ale bývá v Tachově zvykem, prodejci představili i ty nejnovější modely. Letošek nebyl výjimkou. Návštěvníci tak mohli obdivovat například faceliftovanou Kiu Piccanto, která bude do prodeje uvedena až v pondělí. Skutečně horkou novinkou je i Ford Focus, který se tachovskému publiku představil v černé metalíze.

Diváky však nenechal klidnými ani nový Nissan Juke. V jeho kokpitu se totiž neustále střídalo několik lidí. Zájem byl i o klasické sedany střední třídy – Renault přivezl nový Latitude.

Na vlastní kůži v otočeném voze

Jedna z pojišťoven přivezla na tachovské náměstí i simulátor nehody, při které se vůz několikrát převrátí a zůstane na střeše. Redakce Tachovského deníku využila možnosti vyzkoušet si jej. Než se simulátor „rozjel“, bylo nutné se připoutat. A pak? Rychlá otočka! Jednoduše bychom vám to nepřáli zažít. Vnitřnosti se vám tlačí k hlavě a obsah žaludku by rád opustil své místo. Jak to v otočeném voze vypadá, můžete vidět na fotografii v galerii.