Milí rodiče, vážení Stříbrští. Město se denodenně potýká s řadou problémů, které vyžadují řešení. Stříbro je nám všem domovem, a tak se na radnici snažíme, aby navrhovaná řešení byla správná. Někdy jde o dlouhodobé problémy, jindy se dá něco vyřešit hned a někdy je třeba „rychle zachránit situaci“ a hledat řešení do budoucna. Mám radost, že recept na zvýšený zájem o docházku do mateřské školy ve Stříbře se podařilo najít. Věřím, že zastupitelé chápou vážnost situace a přeměnu služebního bytu na další třídu podpoří.

Nerozumím proto panu redaktoru Šimkovi, když se zamýšlí nad tím, zda si někdo „neuvědomil, nevšiml a nebo nechtěl všimnout.“ Kdyby si přečetl článek na protější straně vlastních novin, mohl by si uvědomit, že si ve Stříbře problémů všímáme a řešíme je a s občany komunikujeme. Péče o město a jeho občany je naše práce a povinnost. Komunální politika není naštětí kolbištěm stranických doktrín, a když, nebo asi dle soudu pana redaktora právě proto, že je před volbami, nerozumím jeho výzvě, abych se „přenesl přes svou stranickou příslušnost“.

Soukromé a firemní školky legislativa České republiky umožňuje. Pokud by se našel investor, který by dokázal kvalitní, odborně zajištěné zařízení ve městě vytvořit, město to jen přivítá. Není ale možné spoléhat na cizí pomoc a nechat maminky na holičkách, proto jsme našli řešení současné situace a známe i řešení do budoucna. Věřím, že pro dobro města, maminek a jejich dětí zastupitelé bez ohledu na „svou stranickou příslušnost“ nová místa ve stříbrské školce podpoří.

Miroslav Nenutil

Čtěte také: Václav Šimek - Získat dnes místo v mateřské škole pro svou ratolest není dnes jednoduchou záležitostí.