Mít na svém území nakloněnou věž, to může být na jedné straně terno, ale na straně druhé taky pořádná starost. Ne vždycky se totiž nakloněná věž stane vyhledávanou turistickou atrakcí.

A tak zatímco v italské Pise či pro nás nedalekých Domažlicích stojí šikmé věže už stovky let a jsou devizou, jistotou a lákadlem pro turisty, pro město Bezdružice znamená šikmá věž hasičské zbrojnice vrásky na čele představitelům města.

Kdo navštívil Bezdružice, dřevěné věže na náměstí si jistě všiml, stavbu totiž nelze přehlédnout a vedle zámku patří k dominantám centra města. To, že ji letošní vrtochy počasí naklonily a musí se najít statisíce na její nutnou opravu, však může být dobrým příslibem pro další plány.

Sice to bude stát opět peníze, ale hasiči získají lepší zázemí v jiné části města a stará dřevěná věž poslouží pro historické exponáty hasičské techniky, které zatím není kde vystavit. No a tak se možná i bezdružická šikmá věž stane lákadlem pro turisty, i když asi ne v takové míře, jako její slavnější kolegyně v Domažlicích.