„Osobní automobil značky Kia, který řídil muž ročníku narození 1962, se střetl s dětským jízdním kolem, na kterém jel nezletilý chlapec. Ten měl podle prvotních informací jet při kraji vozovky v doprovodu prarodičů,“ informovala policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Jak dodala, při míjení vozidla, které jelo v protisměru, se auto střetlo s chlapcem. „Ten utrpěl zranění a byl na místě předán do péče záchranářů,“ uvedla dále policejní mluvčí s tím, že alkohol i přítomnost omamných a psychotropních látek u řidiče vyloučily provedené testy. Nehodou se policisté nadále zabývají.

Jak uvedla Andrea Divišová ze Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje, dítě bylo převezeno pozemní cestou na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Plzni při vědomí a s lehčími zraněními.

Dopravní nehoda se zraněním se stala také v pátek večer mezi Kyjovem a Planou.

Nehoda byla policistům oznámena v pátek ve 21.50 hodin. Osmnáctiletý řidič jel z Kyjova směrem na Planou. „Z dosavadního šetření vyplývá, že řidič na mokré komunikaci nezvládl průjezd pravotočivou zatáčkou, vyjel mimo komunikaci a narazil čelně do kmene stromu,“ informovala policejní mluvčí Dagmar Jiroušková. Podle policejní zprávy řidič uvedl, že reagoval na lesní zvěř, která ovšem na místě nalezena nebyla.

„Řidič byl z místa nehody převezen do nemocnice na ošetření, alkohol byl vyloučen dechovou zkouškou,“ doplnila mluvčí.