Takový pohled se naskytl v pátek kolem třetí hodiny odpolední u rybníku Kyvadlo necelý kilometr za Tachovem, směrem na Halži.

Stříbrný Ford Focus s dvěma dospělými osobami a čtrnáctiletým chlapcem tady v pravotočivé zatáčce sjel ze silnice a převrátil se do vody. Posádce pomohli lidé z kolemjedoucích vozidel. „Přijel jsem na místo asi jako třetí. Hned jsme šli do vody, abychom je vytáhli ven," řekl Deníku prokřehlý svědek nehody. „Nebylo to vůbec jednoduché, nemohli jsme se do auta dostat, abychom ty lidi vyprostili," dodal.

To se nakonec podařilo. V havarovaném autě cestoval manželský pár a jejich vnuk. Záchranáři museli všechny tři zraněné oživovat. „Naštěstí se nakonec podařilo všechny rozdýchat," řekla Deníku pár desítek minut po nehodě policejní mluvčí Ivana Telekešová. Bohužel, večer přišla z lochotínské nemocnice smutná zpráva. Čtyřiaosmdesátiletý šofér na následky zranění zemřel.

Nicméně do špitálu byl muž s chlapcem transportován vrtulníkem, žena sanitkou. „Byli přepravení v kritickém stavu po resuscitaci, která následovala po vylovení z vody," upřesnil mluvčí Zdravotnické záchranné služby Václav Ondra.

V šetření je přesná příčina nehody. „Podle prvotních zjištění auto pravděpodobně dostalo smyk a sjelo do rybníka," dodala Telekešová.

Téměř ve stejnou dobu se stala další nehoda nedaleko Chodové Plané, poblíž Holubína. Tam se převrátil osobní automobil se čtyřmi cestujícími na střechu. Podle policistů se v tomto případě obešla bez vážnějších zranění. „Posádka, kde za volantem seděla žena, byla převezena k ošetření do mariánskolázeňské nemocnice," upřesnil Pavel Valenta, mluvčí karlovarské policie. Událost se totiž stala pár desítek metrů za hranicí okresu. I tady se zřejmě jednalo o nepřizpůsobení rychlosti stavu vozovky.