Jak informovali policisté i hasiči, na místě se staly nehody dvě. „Po sedmé hodině ranní skončilo na střeše osobní vozidlo, které havarovalo na silně zledovatělé vozovce. Ve vozidle cestovaly tři osoby, nikdo ale nebyl zraněn,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Poncar.

„Místu zásahu se snažil vyhnout řidič převážející dřevěné klády, ale vozidlo i s nákladem převrhl. Hasiči vyprostili zraněného řidiče bez použití hydraulického zařízení a předali jej Zdravotnické záchranné službě,“ dodal. Na místo byli kvůli posypu povoláni silničáři, přijelo také náhradní vozidlo k přeložení nákladu. „V rámci nehody byly poničeny dva patníky a krajnice,“ uvedl Poncar.

Řidiči obou havarovaných vozidel nenadýchali při dechové zkoušce žádný alkohol. „Při projíždění levotočivé zatáčky dostal řidič, ročník 1991, smyk a auto skončilo na střeše,“ uvedla policejní mluvčí Hana Kroftová.

Místem první nehody projížděl v půl deváté řidič s nákladní soupravou. „Řidič kamionu, ročník narození 1966, dupl na brzdu, souprava dostala smyk a převrátila se na pravý bok. Řidič utrpěl lehčí zranění,“ popsala dále policejní mluvčí a dodala, že celková škoda byla předběžně odhadnuta na 350 tisíc korun. „Po dobu šetření nehody a překládání nákladu na jiný kamion byla doprava v místě řízena policisty kyvadlově,“ doplnila Kroftová.

Dopravní nehoda, při které kamion vyklopil náklad kulatiny, se stala také před necelými dvěma týdny přímo v Plané. Tam řidič najel na bezpečnostní ostrůvek a kamion s nákladem klád převrátil.